رزان

باغ انگور، سنجیده و با وقار

جنسیت اسم رزان

دختر

رزان به انگلیسی

razan

تعداد رزان ها در ایران

1,542

تلفظ رزان به فارسی

رَزان

ریشه اسم رزان

فارسی

تلفظ رزان به انگلیسی

/razān/

رنگ اسم رزان

آبی

ابجد اسم رزان

258

ابجد وسیط اسم رزان

18

ابجد صغیر اسم رزان

15

درباره نام رزان

رزان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رزان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رزان که در انگلیسی به صورت razan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,542 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رزان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم رزان و معنی اسم رزان

ریشه اسم رزان

همانطور که گفتیم ریشه اسم رزان فارسی می باشد و تلفظ رزان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَزان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /razān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رزان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رزان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رزان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رزان در لغت نامه دهخدا:
تاکستانها، موستانها، باغهای انگور، نعت فاعلی از رزیدن، رنگ کننده، رنگین، الوان، در زبان عربی به معنای زن باوقار و با عفت.

معنی اسم رزان در فرهنگ فارسی:
نام دهی از دهستان رودمیان خواف بخش خواف شهرستان تربت حیدریه .

معنی اسم رزان در ثبت احوال

1- تاكستان، باغ انگور؛ 2- (در عربي) سنجيده شده، با وقار و آراسته.

حروف ابجد و طالع بینی نام رزان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رزان عدد " 258 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رزان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رزان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رزان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رزان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تداعی‌گر بزرگی، کسی که زیبایی او یاد آور ماه است، دارای چهره‌ای زیبا چون ماه

منسوب به مهر، محبت، دوستی، مهربانی، خورشید، نام هفتمین ماه از سال شمسی، نام سازی قدیمی

پری رخسار، پریرو، خوبرو، زهره جبین

هنگام صبح زود، سپیده دم، صبح زود

خیرالهی، نیکویی خدا

نعمت‌ها، نیکی‌ها

امانت دار دین

زیباروی سعادتمند و باشکوه، دارای زیبایی و شکوهی چون ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید