رخشنده

درخشنده، دارای عظمت و شکوه

جنسیت اسم رخشنده

دختر

رخشنده به انگلیسی

rakhshande

تعداد رخشنده ها در ایران

34,512

تلفظ رخشنده به فارسی

رَخشنده

ریشه اسم رخشنده

فارسی

تلفظ رخشنده به انگلیسی

/rakhšande/

رنگ اسم رخشنده

نیلی

ابجد اسم رخشنده

1159

ابجد وسیط اسم رخشنده

19

ابجد صغیر اسم رخشنده

25

درباره نام رخشنده

رخشنده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رخشنده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رخشنده که در انگلیسی به صورت rakhshande نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 34,512 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رخشنده

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم رخشنده و معنی اسم رخشنده

ریشه اسم رخشنده

همانطور که گفتیم ریشه اسم رخشنده فارسی می باشد و تلفظ رخشنده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رَخشنده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rakhšande/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رخشنده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رخشنده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رخشنده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رخشنده در فرهنگ فارسی عمید :
روشنایی‌دهنده؛ درخشنده؛ تابنده.


معنی اسم رخشنده در فرهنگ فارسی معین :
درخشنده ، تابنده .


معنی اسم رخشنده در ثبت احوال

(صفت فاعلي از رخشيدن)، 1- درخشنده؛ 2- (به مجاز) داراي عظمت و شكوه.

حروف ابجد و طالع بینی نام رخشنده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رخشنده عدد " 1159 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رخشنده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رخشنده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رخشنده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رخشنده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کشوری در آسیای صغیر، (مجازا) بانوی دارا و عشرت طلب

داستان، حکایت، روایت، سخني كه از پيامبر اسلام (ص) يا بزرگان دين نقل كنند، (به مجاز) عشق، سودا

محکم، پابرجا

دوست، معشوق، انسان کامل

خورشید دین و آیین

كودك پرگوشت و خوب صورت، مرد درشت اندام

ترکیب دو اسم فروغ و اعظم ( روشنایی و بزرگتر )

بسیار شکر کننده، پاداش دهنده، نامی از نام‌های خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید