رخساره

رخسار، رخ، چهره، صورت

جنسیت اسم رخساره

دختر

رخساره به انگلیسی

rokhsare

تعداد رخساره ها در ایران

69,120

تلفظ رخساره به فارسی

رخساره

ریشه اسم رخساره

فارسی

تلفظ رخساره به انگلیسی

/rokhsāre/

رنگ اسم رخساره

بنفش

ابجد اسم رخساره

1066

ابجد وسیط اسم رخساره

22

ابجد صغیر اسم رخساره

22

درباره نام رخساره

رخساره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رخساره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رخساره، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 69,120 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رخساره

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم رخساره و معنی اسم رخساره

ریشه اسم رخساره

همانطور که گفتیم ریشه اسم رخساره فارسی می باشد و تلفظ رخساره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رخساره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rokhsāre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رخساره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رخساره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رخساره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رخساره در لغت‌نامه دهخدا :
رخسار. روی و صورت و چهره و سیما.دیباچه. وجنه. رخسار. صفح وجه. عذار.

بت اگرچه لطیف دارد نقش
نزد رخساره ٔ تو هست خراش

رودکی

معنی اسم رخساره در فرهنگ فارسی :
رخسار. وضع عمومی آشوبکهای زمین.دیباجه. صفح، وجه، عذار، ظاهر و ویژگی‌های یک واحد سنگی که شرایط تشکیل آن را نشان می‌دهد.معنی اسم رخساره در ثبت احوال

رخسار، رخ، چهره، صورت.

حروف ابجد و طالع بینی نام رخساره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رخساره عدد " 1066 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رخساره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رخساره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رخساره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رخساره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشن، درخشان، ریشه تاباندن

زیبارو

نيك منش، نيكو رفتار

نخل هندی، فوفل، شاهزاده

بزرگترین قاره

رشد دادن کسی یا چیزی، تربیت کردن، پرورش دادن

گلِ ماه، (به مجاز) زيبارو

قناعت کننده، خرسند، راضی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید