رباب

نام دیگر ساز تنبور، ابر سفید، نام همسر امام حسين (ع)

جنسیت اسم رباب

دختر

رباب به انگلیسی

robab

تعداد رباب ها در ایران

218,793

تلفظ رباب به فارسی

رُباب

ریشه اسم رباب

عربی

تلفظ رباب به انگلیسی

/ro(a)bāb/

رنگ اسم رباب

آبی

ابجد اسم رباب

205

ابجد وسیط اسم رباب

13

ابجد صغیر اسم رباب

7

درباره نام رباب

رباب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رباب دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رباب که در انگلیسی به صورت robab نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 218,793 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رباب

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم رباب و معنی اسم رباب

ریشه اسم رباب

همانطور که گفتیم ریشه اسم رباب عربی می باشد و تلفظ رباب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رُباب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ro(a)bāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رباب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رباب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رباب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رباب در فرهنگ فارسی عمید:
(موسیقی) از آلات موسیقی شبیه تار که کاسۀ آن کوچک تر و در قدیم دارای دو سیم بوده و آن را با کشیدن کمانه یا آرشه می نواخته اند، رواوه. [قدیمی] ابر سفید.

معنی اسم رباب در فرهنگ معین:
ابر، ابرسفید. از آلات موسیقی زهی، مانند طنبور که با دست یا آرشه نواخته می شود.

معنی اسم رباب در فرهنگ فارسی:
از آلات موسیقی قدیم شبیه تار که کاسه آن کوچکتر است، ابر، ابرسفید، واحدش ربابه. آلتی موسیقی از ذوات الاوتار که در قدیم آن را با ناخن یا زخمه و سپس با آرشه مینواختند و آن طنبور مانندی بود و دستهای داشت.

معنی اسم رباب در لغت‌نامه دهخدا:
نام سازی است تار دار که نام دیگرش طنبور (تنبور) است. آلت موسیقی که نواخته شود. از آلات لهو صاحب اوتار که آنرا نوازند. ابر سپید. به این معنی بزبان سریانی است. گاهی ابر سیاه را نیز گویند. دسته ٔ تیر یا نخی که با آن تیرها را بندند یا پارچه ای که در آن تیرها را پیچند و آن پوست نازکی است که بر دست برآرنده ٔ تیرهای قمار پیچند تا از راه مس کردن تی رها را نشناسد و آن بدین عمل تیر را برای همبازی خود برمی گزیند. بنت امروءالقیس کلابیه و مادر عبدالله بن حسین و بروایاتی مادر فرزند شش ماهه ٔ امام حسین معروف به علی اصغر< /a> که در کربلا به تیر حرمله شهید شد.

معنی اسم رباب در ثبت احوال

۱- ابرهاي سفيد؛ ۲- (اَعلام) نام همسر امام حسين(ع)؛ ۳- (در موسيقي) سازي با كاسه‌ي طنيني.

حروف ابجد و طالع بینی نام رباب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رباب عدد " 205 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رباب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم رباب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رباب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رباب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرای، آراینده، بخشنده، سپید دست، جوان مرد، آراسته، نگاریده

ایجاد کننده ی هیجان، هیجان انگیز

مؤنث عفیف، پای‌بند به اصول اخلاقی، پارسا و پرهيزكار

حمد و ستایش خداوند

روح و روان دین

ترکیب دو اسم محمد و اسحاق (ستوده و خندان)

جاویدان، شادمان، خوشحال، از شخصیتهای شاهنامه

زیارت کننده، دیدار کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران