رایین

نام سردار اردشیر دوم پادشاه ساسانی

جنسیت اسم رایین

پسر

رایین به انگلیسی

rain

تعداد رایین ها در ایران

1,152

تلفظ رایین به فارسی

رایین

ریشه اسم رایین

فارسی

تلفظ رایین به انگلیسی

/rāi’n/

رنگ اسم رایین

زرد

ابجد اسم رایین

271

ابجد وسیط اسم رایین

31

ابجد صغیر اسم رایین

10

درباره نام رایین

رایین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رایین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رایین که در انگلیسی به صورت rain نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,152 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رایین

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم رایین و معنی اسم رایین

ریشه اسم رایین

همانطور که گفتیم ریشه اسم رایین فارسی می باشد و تلفظ رایین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رایین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāi’n/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رایین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رایین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رایین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رایین در واژه‌نامه آزاد :
خردمند، اندیشمند

معنی اسم رایین در ثبت احوال

رائین

حروف ابجد و طالع بینی نام رایین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رایین عدد " 271 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رایین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رایین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رایین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رایین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به جا آوردن عهد و پیمان، پایداری در دوستی و صمیمیت

دارای اندیشه ی خجسته، مبارک و با شکوه

بنده خواهنده، نام پدر بزرگ حضرت محمد پیامبر اسلام (ص)

گل ریزان، گل پاشان

پیرو دین اسلام، مسلمان

از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان ایرانی، شکوهمند، شجاع و دلیر

منسوب به شير، (به مجاز) دلير و شجاع، از شخصیت‌های شاهنامه، نام یکی از پسران گشتاسپ پادشاه کیانی

مثل ماه، زیبا و درخشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید