رامتین

نوازنده، نام یکی از نوازندگان در زمان ساسانیان

جنسیت اسم رامتین

پسر

رامتین به انگلیسی

ramtin

تعداد رامتین ها در ایران

37,479

تلفظ رامتین به فارسی

رامتين

ریشه اسم رامتین

فارسی

تلفظ رامتین به انگلیسی

/rāmtin/

رنگ اسم رامتین

نیلی

ابجد اسم رامتین

701

ابجد وسیط اسم رامتین

29

ابجد صغیر اسم رامتین

17

درباره نام رامتین

رامتین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رامتین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رامتین که در انگلیسی به صورت ramtin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 37,479 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رامتین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم رامتین و معنی اسم رامتین

ریشه اسم رامتین

همانطور که گفتیم ریشه اسم رامتین فارسی می باشد و تلفظ رامتین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رامتين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāmtin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رامتین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رامتین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رامتین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رامتین در لغت‌نامه دخدا :
واضع چنگ و استاد در نواختن این ساز و برخی وی را با رام (رامین) عاشق ویس یک ی دانسته‌اند.


معنی اسم رامتین در ثبت احوال

(= رامسین، رامین) ۱- نوازنده؛ ۲- سازنده؛ ۳- (اَعلام) نام شخصي كه واضع چنگ بوده.
+ ن رامين و رامسین.

حروف ابجد و طالع بینی نام رامتین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رامتین عدد " 701 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رامتین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رامتین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رامتین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رامتین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یاری، پیروزی

آشکار، نمایان، دیده شده، به چشم آمده

شادی بخش ایل، مایه شادی طایفه، حاکم، رهبر

هشتم، هشتمين، ثامن‌الائمه امام رضا(ع)

پارمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

آرایش، زینت و زیور، خوش آمدن در چشم

بچه آهو

ترکیب دو اسم محمد و رشاد (ستوده و رستگاری)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید