راضیه

خشنود، لقب حضرت فاطمه (س)

جنسیت اسم راضیه

دختر

راضیه به انگلیسی

raziye

تعداد راضیه ها در ایران

701,919

تلفظ راضیه به فارسی

راضيه

ریشه اسم راضیه

عربی

تلفظ راضیه به انگلیسی

/rāziye/

رنگ اسم راضیه

نیلی

ابجد اسم راضیه

1016

ابجد وسیط اسم راضیه

32

ابجد صغیر اسم راضیه

17

درباره نام راضیه

راضیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم راضیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم راضیه که در انگلیسی به صورت raziye نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 701,919 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم راضیه

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم راضیه و معنی اسم راضیه

ریشه اسم راضیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم راضیه عربی می باشد و تلفظ راضیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راضيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāziye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راضیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راضیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راضیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم راضیه در فرهنگ فارسی :
خوش و پسندیده.

معنی اسم راضیه در لغت‌نامه دهخدا :
مؤنث راضی، خوش و پسندیده.

معنی اسم راضیه در ثبت احوال

۱- پسنديده؛ ۲- خوش؛ ۳- خشنود؛ ۴- (اَعلام) از القاب فاطمه زهرا (س).

حروف ابجد و طالع بینی نام راضیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راضیه عدد " 1016 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راضیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راضیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راضیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راضیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گلی به شکل جام و سرخ رنگ که بر روی پایه ای بلند قرار دارد

ترکیب دو اسم محمد و زمان (ستوده و روزگار)

آبی دریا ، به رنگ نیل، نیلی

منتسب به پادشاه و حاکم و امیر

سروین، روسری، چارقد

خير و بركت، مهربانی، زيبایی، نام همسر پیامبر اسلام (ص)

ترکیب دو اسم غلام و محمد (ارادتمند و ستوده)

نام گیاهی (بالنگ)، مركّب از طرح‌های اسليمی و گل و بوته‌ای در میان قالی و قالیچه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران