راد

جوانمرد، آزاده، دانا، حکیم

جنسیت اسم راد

پسر

راد به انگلیسی

rad

تعداد راد ها در ایران

1,509

تلفظ راد به فارسی

راد

ریشه اسم راد

فارسی

تلفظ راد به انگلیسی

/rād/

رنگ اسم راد

آبی

ابجد اسم راد

205

ابجد وسیط اسم راد

13

ابجد صغیر اسم راد

7

درباره نام راد

راد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم راد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم راد که در انگلیسی به صورت rad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,509 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم راد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم راد و معنی اسم راد

ریشه اسم راد

همانطور که گفتیم ریشه اسم راد فارسی می باشد و تلفظ راد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

جوانمرد، حر، باهمت، بخشنده، سخی، دلاور، دلیر، شجاع، حکیم، خردمند، دانشمند، فاضل

معنی اسم راد در لغت‌نامه دهخدا:
صاحب همت و سخاوت، سخی و جوانمرد، کریم و جوانمرد، بخشنده، جواد، مقابل سفله

معنی اسم راد در فرهنگ فارسی معین:
جوانمرد، بخشنده. دانشمند، دانا.

معنی اسم راد در فرهنگ فارسی عمید:
جوانمرد، نجیب، آزاده. سخی، بخشنده، کریم. خردمند، دانا.

معنی اسم راد در ثبت احوال

(در قديم)۱- جوانمرد؛ ۲- آزاده؛ ۳- بخشنده، سخاوتمند؛ ۴- خردمند، دانا، حکیم.

حروف ابجد و طالع بینی نام راد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راد عدد " 205 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سفید‌رو، پاکدامن، نام دختر افراسیاب که عاشق بیژن پهلوان ایرانی شد

صاحب کوهستان

ماه دخت، دختر ماه

كسی كه خداوند او را به سوی رستگاری و راه راست هدایت نمود

زیبارو و گران‌بها

باحیا و محجوب

جمع آيه، نشانه‌ها، علامت‌ها

ترکیب دو اسم محمد و منیب (ستوده و بازگشت كننده به سوی حق)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید