رادمهر

بخشنده چون خورشید، بزرگوار

جنسیت اسم رادمهر

پسر

رادمهر به انگلیسی

rad-mehr

تعداد رادمهر ها در ایران

19,738

تلفظ رادمهر به فارسی

رادمهر

ریشه اسم رادمهر

فارسی

تلفظ رادمهر به انگلیسی

/r.-mehr/

رنگ اسم رادمهر

صورتی

ابجد اسم رادمهر

450

ابجد وسیط اسم رادمهر

30

ابجد صغیر اسم رادمهر

18

درباره نام رادمهر

رادمهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رادمهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رادمهر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 19,738 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رادمهر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم رادمهر و معنی اسم رادمهر

ریشه اسم رادمهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم رادمهر فارسی می باشد و تلفظ رادمهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رادمهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /r.-mehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رادمهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رادمهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رادمهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

برازنده مثل خورشید، مهربان و بزرگوار، بخشنده محبت. مرکب از راد (بخشنده) + مهر (خورشید)، نام یکی از سرداران داریوش سوم پادشاه هخامنشی.

معنی اسم رادمهر در ثبت احوال

خورشيد بخشنده، بخشنده همچون خورشيد.

حروف ابجد و طالع بینی نام رادمهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رادمهر عدد " 450 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رادمهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رادمهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رادمهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رادمهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صبور، بردبار، شکیبا، از نام‌ها و صفات خداوند

شخص برجسته و مایه مباهات در زمان خود

همانند ماه، (به مجاز) زيبا رو

بنده پروردگار هدایت کننده

خودآرا، خودپسند، زیبا و خوش قد و قامت، نوعی گل

لقب حضرت ابراهیم و نامی در پارسی باستان

روشنایی بخش، روشن

شاد کردن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران