راحیل

نام زیبارو‌ترین و خوش‌بیان‌ترین فرشته الهی، پاک، مسافر، نام همسر حضرت یعقوب و مادر حضرت یوسف (ع)

جنسیت اسم راحیل

دختر

راحیل به انگلیسی

rahil

تعداد راحیل ها در ایران

64,251

تلفظ راحیل به فارسی

راحيل

ریشه اسم راحیل

عبری

تلفظ راحیل به انگلیسی

/rāhil/

رنگ اسم راحیل

سبز

ابجد اسم راحیل

249

ابجد وسیط اسم راحیل

33

ابجد صغیر اسم راحیل

15

درباره نام راحیل

راحیل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم راحیل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم راحیل، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 64,251 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم راحیل

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم راحیل و معنی اسم راحیل

ریشه اسم راحیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم راحیل عبری می باشد و تلفظ راحیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راحيل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāhil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راحیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راحیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راحیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

در روایات آمده است راحیل نام فرشته‌ای است که زیباروترین و خوش‌بیان‌ترین فرشته الهی است که عقد امام علی علیه السلام با حضرت زهرا سلام الله علیها را در آسمان‌ها خوانده است. پاک، معصوم و بی‌گناه و ریشه عربی آن رحل به معنی مسافر است.

معنی اسم راحیل در لغت نامه دهخدا:
راحل. زوجه ٔحضرت یعقوب< /a> بود. یعقوب عاشق راحیل دختر لابان (خال خود) شد و برای آنکه به وصل او برسد هفت سال به لابان خدمت کرد. پس از انقضای هفت سال وی خواست دختر بزرگ خود لیا را بزنی به وی دهد اما یعقوب برای رسیدن به معشوق خود مجبور شد هفت سال دیگر خدمت کند شش سال پس از ازدواج حضرت یوسف از راحیل بدنیا آمد و شانزده سال بعد کوچکترین پسرش بنیامین متولد شد.

معنی اسم راحیل در ثبت احوال

۱- در عبري گوسفند؛ ۲- (اَعلام) همسر حضرت يعقوب (ع) و دختر لابان و مادر حضرت يوسف و بنيامين به روایت تورات.

حروف ابجد و طالع بینی نام راحیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راحیل عدد " 249 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راحیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راحیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راحیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راحیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار دارنده، نام پهلوان دلير ايراني ملقب به پورياي ولي

نرم و ظریف، ملایم، زیبا، از صفات خدا

زاده‌ی خورشيد، (به مجاز) آفتاب چهره و زيبارو

برتر، بالاتر، بلندتر، نامی از نام‌های خداي تعالی، سوره‌ی هشتاد و هفتم از قرآن كريم

دوستدار

آمرزنده دشمن، از پیش آمرزیده

ترکیب دو اسم محمد و مهدیار (ستوده و محافظ)

نيك انديش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران