راحل

کوچ کننده، نام مادر حضرت يوسف(ع)

جنسیت اسم راحل

دختر

راحل به انگلیسی

rahel

تعداد راحل ها در ایران

1,180

تلفظ راحل به فارسی

راحِل

ریشه اسم راحل

عربی

تلفظ راحل به انگلیسی

/rāhel/

رنگ اسم راحل

قرمز

ابجد اسم راحل

239

ابجد وسیط اسم راحل

23

ابجد صغیر اسم راحل

14

درباره نام راحل

راحل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم راحل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم راحل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,180 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم راحل

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم راحل و معنی اسم راحل

ریشه اسم راحل

همانطور که گفتیم ریشه اسم راحل عربی می باشد و تلفظ راحل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راحِل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāhel/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راحل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راحل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راحل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم راحل در فرهنگ فارسی عمید:
کوچ کننده، [مجاز] وفات یافته.

معنی اسم راحل در فرهنگ معین:
کوچ کننده، رحلت کننده . ج : راحلین.

معنی اسم راحل در فرهنگ فارسی:
کوچ کننده. ( اسم ) کوچ کننده، رحلت، کننده، کوچنده، جمع : راحلین. نام مادر یوسف علیه السلام.

معنی اسم راحل در لغت‌نامه دهخدا:
کوچ فرما. ج، رُحَّل. کوچ کننده. نام مادر یوسف علیه السلام.

معنی اسم راحل در ثبت احوال

۱- كوچ فرما، كوچ كننده؛ ۲- (اَعلام) نام مادر حضرت يوسف(ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام راحل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راحل عدد " 239 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راحل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راحل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راحل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راحل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

با ناز راه رونده، کسی که با ناز راه می‌رود

نیکی و بخشش خداوند

خداوند مجد و بزرگ

پوینده، آن که در جهت پیشرفت حرکت می‌کند، جوینده

ایرانی جاوید، آریایی

مانند ماه، زیبارو، ماهوش

شکر کننده، سپاس گزار

مدافع و محافظ مردان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید