راتین

رادترین، بخشنده ترین، صمغ درخت

جنسیت اسم راتین

پسر

راتین به انگلیسی

ratin

تعداد راتین ها در ایران

1,443

تلفظ راتین به فارسی

راتین

ریشه اسم راتین

اوستایی

تلفظ راتین به انگلیسی

/rātin/

رنگ اسم راتین

نارنجی

ابجد اسم راتین

661

ابجد وسیط اسم راتین

25

ابجد صغیر اسم راتین

13

درباره نام راتین

راتین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم راتین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم راتین که در انگلیسی به صورت ratin نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,443 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم راتین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم راتین و معنی اسم راتین

ریشه اسم راتین

همانطور که گفتیم ریشه اسم راتین اوستایی می باشد و تلفظ راتین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راتین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rātin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راتین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راتین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راتین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(در اوستایی) رادترین، بخشنده‌ترین، جوانمرد
(در فارسی) صمغ درخت برای پیوند زدن ظروف روئین، نام یکی از سرداران اردشیر دوم پادشاه ساسانی

معنی اسم راتین در لغت‌نامه دهخدا:
صمغی است که روئین سازان بدان ظرف را پیوند کنند< /span>.

معنی اسم راتین در ثبت احوال

رادترین، دادگر و بخشنده‌ترین.

حروف ابجد و طالع بینی نام راتین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راتین عدد " 661 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راتین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راتین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راتین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راتین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دانا، آگاه، از نام‌های خداوند

ترکیب دو اسم علی و پاشا (بلندقدر و بزرگ)

دامنه کوه، دامن

آفریده خرد پاک، اسپندیار

بندگان، عبادت کنندگان

نگه‌دارنده ماه، سرور ماه، کنایه از کسی که زیباییش از ماه بیشتر است

ترکیب دو اسم امیر و هاشم (فرمانروا و خردکننده)

ترکیب دو اسم محمد و میلاد (ستوده و تولد)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید