دیما

زیبارو

جنسیت اسم دیما

دختر

دیما به انگلیسی

dima

تعداد دیما ها در ایران

489

تلفظ دیما به فارسی

ديما

ریشه اسم دیما

فارسی

تلفظ دیما به انگلیسی

/dimā/

رنگ اسم دیما

زرد

ابجد اسم دیما

55

ابجد وسیط اسم دیما

19

ابجد صغیر اسم دیما

10

درباره نام دیما

دیما یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دیما دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دیما که در انگلیسی به صورت dima نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 489 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دیما

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم دیما و معنی اسم دیما

ریشه اسم دیما

همانطور که گفتیم ریشه اسم دیما فارسی می باشد و تلفظ دیما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ديما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dimā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دیما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دیما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دیما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیبارو

معنی اسم دیما در ثبت احوال

(ديم = رخساره و روي + الف (اسم ساز)) (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام دیما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دیما عدد " 55 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دیما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دیما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دیما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دیما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کوه بلند و بزرگ، نام رشته كوهی در شمال ايران، نام پهلوانی افسانه‌ای

نازی، منسوب به ناز

فرشته رو و زيبا در ميان زنان

ترکیب دو اسم محمد و فرزین (ستوده و فروزان)

نیرومند، پهلوان، بلند بالا

زمانی پس از برآمدن آفتاب، چاشتگاه، آفتاب، خورشید

منسوب به شادی، جشن، خوشحالی، سرور

بهبودی، تندرستی، درمان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید