دیدار

ملاقات، ديدن يكديگر، ديدن، مشاهده، (به مجاز) چهره

جنسیت اسم دیدار

پسر

دیدار به انگلیسی

didar

تعداد دیدار ها در ایران

2,206

تلفظ دیدار به فارسی

ديدار

ریشه اسم دیدار

فارسی

تلفظ دیدار به انگلیسی

/didār/

رنگ اسم دیدار

زرد

ابجد اسم دیدار

219

ابجد وسیط اسم دیدار

27

ابجد صغیر اسم دیدار

12

درباره نام دیدار

دیدار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دیدار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دیدار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,206 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دیدار

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم دیدار و معنی اسم دیدار

ریشه اسم دیدار

همانطور که گفتیم ریشه اسم دیدار فارسی می باشد و تلفظ دیدار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ديدار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /didār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دیدار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دیدار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دیدار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دیدار در لغت نامه دهخدا:
دید، دیدن، رؤیت کردن، ترجمه ٔ رؤیت، نگاه کردن، نگریستن، مشاهده، نظر.

معنی اسم دیدار در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دیدن؛ رؤیت.
۲. ملاقات.
۳. رو ی نمودن.
۴. روی و رخسار.
۵. چشم و قوۀ بینایی.

معنی اسم دیدار در فرهنگ فارسی معین:
۱. دیدن ، رؤیت ۲. چهره ، سیما ۳. بصیرت ، بینایی ۴.پدیدار، مریی ۵. نظارت ، مصلحت

معنی اسم دیدار در ثبت احوال

۱- ملاقات، ديدن يكديگر، ديدن؛ ۲- (در تصوف) مشاهده؛ ۳- (به مجاز) چهره، روي و چشم.

حروف ابجد و طالع بینی نام دیدار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دیدار عدد " 219 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دیدار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دیدار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دیدار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دیدار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام مادر امام زمان (ع)، گروهي از گياهان خانواده‌ي گندميان، فرشته، ملکه

لقب پادشاهان روم و بعضی از کشورهای اروپایی

ترکیب دو اسم محمد و تیام (ستوده و عزیز)

به هراس اندازنده، ترسناک، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پادشاه تورانی

ترکیب دو اسم مهر و آفاق (مهربانی و عالم)

مقدس، دارای تقدس و پاكی

افشاننده، پريشان، پراكنده، آشفته

ترکیب دو اسم احمد و حسین (پسندیده تر و نیکو)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید