درخشان

روشن و تابان، درخشنده

جنسیت اسم درخشان

دختر

درخشان به انگلیسی

derakhshan

تعداد درخشان ها در ایران

2,990

تلفظ درخشان به فارسی

دِرَخشان

ریشه اسم درخشان

فارسی

تلفظ درخشان به انگلیسی

/de(a)rakhšān/

رنگ اسم درخشان

صورتی

ابجد اسم درخشان

1155

ابجد وسیط اسم درخشان

15

ابجد صغیر اسم درخشان

21

درباره نام درخشان

درخشان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم درخشان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم درخشان که در انگلیسی به صورت derakhshan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,990 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم درخشان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم درخشان و معنی اسم درخشان

ریشه اسم درخشان

همانطور که گفتیم ریشه اسم درخشان فارسی می باشد و تلفظ درخشان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دِرَخشان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /de(a)rakhšān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم درخشان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم درخشان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم درخشان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

روشن و تابان، درخشنده

معنی اسم درخشان در ثبت احوال

۱- داراي درخشش، روشن و تابان، درخشنده؛ ۲- (به مجاز) جالب توجه و چشم گير و خوب و موفقيت آميز.

حروف ابجد و طالع بینی نام درخشان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم درخشان عدد " 1155 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم درخشان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم درخشان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم درخشان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم درخشان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و عطا (ستوده و بخشش)

مونث راد، بانوی بخشنده، دختر جوانمرد

آن که سیما و چهره او چون ماه زیباست

آن كه چون چشم عزيز است، نام يكی از صورت‌های فلكی

ستاره

ترکیب دو اسم گوهر و شاد (سنگ‌های قیمتی و خوشحال)

پر از سلامتی، از پیامبران بنی اسرائیل و فرزند حضرت داوود

زن دارای چشمان سیاه رنگ، زيبا و فريبنده (چشم)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید