دانیا

گشنیز، نوعی سبزی خوردنی از تیره چتریان

جنسیت اسم دانیا

دختر

دانیا به انگلیسی

daniya

تعداد دانیا ها در ایران

879

تلفظ دانیا به فارسی

دانيا

ریشه اسم دانیا

هندی

تلفظ دانیا به انگلیسی

/dāniyā/

رنگ اسم دانیا

آبی

ابجد اسم دانیا

66

ابجد وسیط اسم دانیا

18

ابجد صغیر اسم دانیا

12

درباره نام دانیا

دانیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دانیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دانیا که در انگلیسی به صورت daniya نوشته میشود و به دلیل ریشه هندی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 879 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دانیا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم دانیا و معنی اسم دانیا

ریشه اسم دانیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم دانیا هندی می باشد و تلفظ دانیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دانيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dāniyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دانیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دانیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دانیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دانیا در لغت نامه دهخدا:
اسم هندی کزبره است.

معنی اسم دانیا در ثبت احوال

گشنيز؛ نام هندي كزبره.

حروف ابجد و طالع بینی نام دانیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دانیا عدد " 66 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دانیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم دانیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دانیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دانیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرخوش و شاد

دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب، نکته سنج و نکته دان

با جلال و شكوه زاده شده، زاده‌ي با فر و شكوه و عظمت

فکر، اندیشه

در بلورین، رویه شفاف

پرتو و نور ماه، ماهتاب

خو گرفتن، انس يافتن، دمسازی

عروج، بالا رفتن، رفتن به سوی آسمان، به ویژه در مورد پیغمبر اکرم (ص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید