دادمهر

داده خورشید، نام یکی از پادشاهان طبرستان

جنسیت اسم دادمهر

پسر

دادمهر به انگلیسی

dad mehr

تعداد دادمهر ها در ایران

1,092

تلفظ دادمهر به فارسی

دادمِهر

ریشه اسم دادمهر

فارسی

تلفظ دادمهر به انگلیسی

/dād mehr/

رنگ اسم دادمهر

زرد

ابجد اسم دادمهر

254

ابجد وسیط اسم دادمهر

26

ابجد صغیر اسم دادمهر

20

درباره نام دادمهر

دادمهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دادمهر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دادمهر که در انگلیسی به صورت dad mehr نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,092 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دادمهر

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم دادمهر و معنی اسم دادمهر

ریشه اسم دادمهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم دادمهر فارسی می باشد و تلفظ دادمهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دادمِهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dād mehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دادمهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دادمهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دادمهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام چند تن از امیر زادگان و شاهزادگان در تاریخ، داده خورشید، نام یکی از پادشاهان طبرستان که هم زمان با بنی امیه بوده است .

معنی اسم دادمهر در ثبت احوال

۱- عدالت دوست؛ ۲- (اَعلام) نام چند تن از امير زادگان و شاهزادگان در تاريخ.

حروف ابجد و طالع بینی نام دادمهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دادمهر عدد " 254 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دادمهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دادمهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دادمهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دادمهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

با انصاف، دادگر، از نام های پروردگار

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

نرم، ملایم، (مونث سهیل) نام ستاره‌ای درخشان

آمرزنده و بخشاینده، از نامهای خداوند

مژه، مژگان

زن شجاع

(به مجاز) خجسته، مبارك، با شكوه، جذاب، دلپذير

از شخصیتهای شاهنامه، بزرگ جاودان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید