داتیس

نام یکی از سرداران داریوش پادشاه هخامنشی

جنسیت اسم داتیس

پسر

داتیس به انگلیسی

datis

تعداد داتیس ها در ایران

888

تلفظ داتیس به فارسی

داتيس

ریشه اسم داتیس

فارسی

تلفظ داتیس به انگلیسی

/dātis/

رنگ اسم داتیس

نارنجی

ابجد اسم داتیس

475

ابجد وسیط اسم داتیس

19

ابجد صغیر اسم داتیس

16

درباره نام داتیس

داتیس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم داتیس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم داتیس، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 888 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم داتیس

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم داتیس و معنی اسم داتیس

ریشه اسم داتیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم داتیس فارسی می باشد و تلفظ داتیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " داتيس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dātis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم داتیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم داتیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم داتیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم داتیس در لغت نامه دهخدا:
نام سرداری از مردم ماد و از سرداران داریوش بزرگ . وی از جانب این پادشاه در معیت ارتافرن پسر ارتافرن مأمور جنگ با اهالی ارتری و آتن گردید و در جدال ماراتن (۴۹۰ ق .م .) نیز که منجر به عقب نشینی ایرانیان گشت داخل بود.

معنی اسم داتیس در ثبت احوال

(اَعلام) سرداري از مردم ماد و از سرداران داريوش هخامنشي، وي نيز پدر هرماتيز از فرماندهان سواره نظام خشايارشاست.

حروف ابجد و طالع بینی نام داتیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم داتیس عدد " 475 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم داتیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم داتیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم داتیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم داتیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به زيبايی و تابندگی ماه

دختر ايران، دختر ايرانی، دختر آريايی

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

منسوب به نار، آتش، (به مجاز) زیبارو و سرخ رنگ مثل دانه انار

شکوه و بزرگی خداوند

نام پسر اردشیر سوم، پادشاه ساسانی

نیک بخت، خجسته

زيباروي، نام گونه اي از آهوان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید