خلیل

دوست، دوست يك دل، لقب حضرت ابراهيم(ع) در قرآن كريم

جنسیت اسم خلیل

پسر

خلیل به انگلیسی

khalil

تعداد خلیل ها در ایران

256,185

تلفظ خلیل به فارسی

خليل

ریشه اسم خلیل

عربی

تلفظ خلیل به انگلیسی

/khalil/

رنگ اسم خلیل

نیلی

ابجد اسم خلیل

670

ابجد وسیط اسم خلیل

22

ابجد صغیر اسم خلیل

13

درباره نام خلیل

خلیل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم خلیل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم خلیل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 256,185 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم خلیل

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم خلیل و معنی اسم خلیل

ریشه اسم خلیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم خلیل عربی می باشد و تلفظ خلیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خليل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khalil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خلیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خلیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خلیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم خلیل در فرهنگ فارسی عمید :
لقب ابراهیم پیامبر. [قدیمی] دوست مهربان و یکدل، دوست صادق.

معنی اسم معین در فرهنگ معین :
دوست خالص، صادق. جمع : اخلاء.

معنی اسم خلیل در لغت‌نامه دهخدا :
دوست. رفیق. یار. جمع : اخلاء، خلان. سوراخ، نافذکرده. دل. بینی. صادق در دوستی. خالص در دوستی. دوستی که خلل در آن نیست. ناصح. لاغر. مختل الجسم. درویش. مفلس.

معنی اسم خلیل در ثبت احوال

۱- دوست، دوست يكدل؛ ۲- (اَعلام) لقب حضرت ابراهيم(ع) در قرآن كريم.
(سوره‌ي نساء آيه‌ي ۱۲۵).

حروف ابجد و طالع بینی نام خلیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خلیل عدد " 670 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خلیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم خلیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خلیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خلیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام پدر حضرت موسي(ع) به روایت تورات، نام پدر حضرت مريم به روایت قرآن، آل عمران نام سوره ای در قرآن کریم

زیبا، خوشبخت، بابرکت

چهر، روی، صورت

نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

تحمل، بردباری، صبر، آرام

منسوب به قدس، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

شادی آور، روح بخش، دل انگیز، مفرح، روح افزا

زن شجاع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران