خشنود

خوشحال و راضي

جنسیت اسم خشنود

پسر

خشنود به انگلیسی

khoshnud

تعداد خشنود ها در ایران

696

تلفظ خشنود به فارسی

خشنود

ریشه اسم خشنود

فارسی

تلفظ خشنود به انگلیسی

/khošnud/

رنگ اسم خشنود

نارنجی

ابجد اسم خشنود

960

ابجد وسیط اسم خشنود

12

ابجد صغیر اسم خشنود

24

درباره نام خشنود

خشنود یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم خشنود را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم خشنود، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 696 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم خشنود

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم خشنود و معنی اسم خشنود

ریشه اسم خشنود

همانطور که گفتیم ریشه اسم خشنود فارسی می باشد و تلفظ خشنود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خشنود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khošnud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خشنود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خشنود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خشنود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم خشنود در فرهنگ فارسی عمید:
۱. شاد، شادمان، خوشحال.
۲. راضی، قانع.


معنی اسم خشنود در لغت نامه دهخدا:
راضی، خوشحال، مسرور، خوش، خرسند، شادمان.

معنی اسم خشنود در ثبت احوال

1- خوشحال و راضي؛ 2- (در قديم) قانع.

حروف ابجد و طالع بینی نام خشنود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خشنود عدد " 960 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خشنود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم خشنود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خشنود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خشنود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم رضا و علی (خشنود و بلندقدر)

یک چهارم، نام نوایی در موسیقی

درخت پر شکوفه، دختر زیبا و با طراوت

سوشیانت، نجات دهنده

ترکیب دو اسم محمد و نصیر (ستوده و یاور)

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

بسیار تبسم کننده، خوشرو، خندان، گشاده روی

فشار، هجوم، اشک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید