حوریه

زن زیبا و سپید اندام، حور

جنسیت اسم حوریه

دختر

حوریه به انگلیسی

huriye

تعداد حوریه ها در ایران

149,718

تلفظ حوریه به فارسی

حوريه

ریشه اسم حوریه

عربی

تلفظ حوریه به انگلیسی

/huriye/

رنگ اسم حوریه

زرد

ابجد اسم حوریه

229

ابجد وسیط اسم حوریه

37

ابجد صغیر اسم حوریه

22

درباره نام حوریه

حوریه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حوریه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حوریه که در انگلیسی به صورت huriye نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 149,718 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حوریه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم حوریه و معنی اسم حوریه

ریشه اسم حوریه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حوریه عربی می باشد و تلفظ حوریه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حوريه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /huriye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حوریه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حوریه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حوریه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حوریه در لغت‌نامه دهخدا :
زن سپیدپوست و نرم. حور. گروهی از متصوفه ٔ مبطله باشند. و مذهب ایشان مثل مذهب حالیه است. الا آنکه می‌گویند حوران بهشتی در بیهوشی نزد ما می‌آیند و با ایشان صحبت واقع می‌شود. و چون بهوش می‌آیند غسل می‌کنند .

معنی اسم حوریه در فرهنگ فارسی :
فرقه از متصوفه، گروهی از متصوفه مبطله باشند.

معنی اسم حوریه در ثبت احوال

زن سفيد پوست و زيباروي.

حروف ابجد و طالع بینی نام حوریه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حوریه عدد " 229 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حوریه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حوریه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حوریه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حوریه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تک، تنها و یگانه، یکتا، بی‌نظیر

دارنده و همراه ماه، زیبا روی، ایل زیبا

ترکیب دو اسم محمد و نوید (ستوده و خبر خوش)

ترکیب دو اسم امیر و همایون (فرمانروا و خجسته)

آزاد، مستقل

آنچه از دیگران پنهان نگاه داشته می شود، سِر

مهسا، مانند ماه، زیبارو

خورشید نورانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران