حوا

زن گندم‌گون، نخستین زنی که خدا آفرید، همسر حضرت آدم (ع)، نام یکی از صورت‌های فلکی

جنسیت اسم حوا

دختر

حوا به انگلیسی

hava

تعداد حوا ها در ایران

167,685

تلفظ حوا به فارسی

حوا

ریشه اسم حوا

عربی

تلفظ حوا به انگلیسی

/havā/

رنگ اسم حوا

نارنجی

ابجد اسم حوا

15

ابجد وسیط اسم حوا

15

ابجد صغیر اسم حوا

15

درباره نام حوا

حوا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حوا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حوا که در انگلیسی به صورت hava نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 167,685 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حوا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم حوا و معنی اسم حوا

ریشه اسم حوا

همانطور که گفتیم ریشه اسم حوا عربی می باشد و تلفظ حوا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حوا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /havā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حوا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حوا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حوا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حوا در فرهنگ فارسی عمید :
نخستین انسان ماده در ادیان سامی. از صورت‌های فلکی نیمکرۀ شمالی، به صورت مردی که ماری در دست گرفته، مارافسا.

معنی اسم حوا در فرهنگ معین :
زن گندم‌گون.

معنی اسم حوا در فرهنگ فارسی :
نخستین زن بروایت تورات زوجه آدم. (صفت) مونث احوی، زن گندم‌گون. (اسم) از اعلام زنان است. تلفظ فارسی حوائ، مادر آدمیان زوجه آدم، اسمی که آدم زوجه خود را بدان نامید و بمعنی زندگی است و بدان واسطه حوا به ام البشر ملقب و چون حوا اطاعت امر حضرت اقدس الهی را بنمود خداوند عالم غم و حزن او را دو چندان ساخت گفتند که بزحمت اولاد ها خواهی زایید و اشتیاق تو بشوهرت خواهد بود و او بر تو تسلط خواهد داشت.

معنی اسم حوا در لغت‌نامه دهخدا :
تلفظ فارسی حواء مادر آدمیان. زوجه ٔ آدم. اسمی است که آدم زوجه ٔ خود را بدان نامید و به معنی زندگی است و بدان واسطه حوا به ام البشر ملقب شد و چون حوا اطاعت امر حضرت اقدس الهی را ننمود، خداوند عالم غم و حزن او را دوچندان ساخت. گفتند که بزحمت اولادها خواهی زایید و اشتیاق تو بشوهرت خواهد بود و او بر تو تسلط خواهد داشت.

حَوّا (در عبری: חַוָּה به معنی زنده یا زندگی) بر پایه اساطیر سامی نخستین زن و دومین انسان آفریده شده توسط خداوند می باشد. آدم همسر او است.

معنی اسم حوا در ثبت احوال

۱- نخستين انسان ماده در مذاهب سامي؛ ۲- (در نجوم) (= ماراَفسای) صورت فلكي بزرگی در آسمان نیمکره‌ي جنوبی، که آن را به صورت مارگیری مجسم می کنند که ماری را با دو دست گرفته است؛ ۳- (اَعلام) به روایت تورات و قرآن، نخستین زنی که خدا آفرید، همسر حضرت آدم (ع) .

حروف ابجد و طالع بینی نام حوا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حوا عدد " 15 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حوا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حوا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حوا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حوا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یاری دهنده، یاور، از نام‌ها و صفات خداوند

توانگري، بركت و سعادت

ترکیب دو اسم محمد و آیین (ستوده و رسم)

بنفشه

صاحب اختيار، برگزیده شده، گزیننده، عالی

تركيب دو اسم محمد و زكريا ( ستوده و پيامبر بني اسرائيل)

ترکیب دو اسم محمد و میثاق (ستوده و پیمان)

ترکیب دو اسم محمد و میکائیل (ستوده و نام فرشته روزی رسان به زمینیان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران