حنان

آرزومند، مشتاق، بخشاينده، بسيار مهربان، از نام‌های پروردگار

جنسیت اسم حنان

پسر

حنان به انگلیسی

hannan

تعداد حنان ها در ایران

1,995

تلفظ حنان به فارسی

حَنّان

ریشه اسم حنان

عربی

تلفظ حنان به انگلیسی

/hannān/

رنگ اسم حنان

صورتی

ابجد اسم حنان

109

ابجد وسیط اسم حنان

13

ابجد صغیر اسم حنان

19

درباره نام حنان

حنان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حنان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حنان که در انگلیسی به صورت hannan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,995 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حنان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم حنان و معنی اسم حنان

ریشه اسم حنان

همانطور که گفتیم ریشه اسم حنان عربی می باشد و تلفظ حنان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَنّان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hannān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حنان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حنان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حنان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث: حنانه

معنی اسم حنان در فرهنگ فارسی عمید :
بخشاینده، بسیار مهربان، (اسم، صفت) از نام‌های خداوند.
معنی اسم حنان در فرهنگ معین :
بخشاینده، بسیار مهربان، رحمت، بخشایش، مهربانی.

معنی اسم حنان در فرهنگ فارسی :
یکی ازنام‌های خداوند، (صفت) بخشاینده، بسیار مهربان، شهری است در اندلس جایی با نعمت بسیار و آبادانی و تجارت و هوای معتدل.

معنی اسم حنان در لغت‌نامه دهخدا :
بخشودن، بخشایش، رقت قلب، مهربانی، رحمت، روزی، رزق، برکت، هیبت، وقار، آرزو کننده ٔ چیزی، رحمت کننده، بخشاینده، ذوالرحمه، تیر که آواز دهد وقت گردانیدن میان انگشتان، نوحه کننده و نالان، راه پیدا و آشکار، نامی از نام‌های خدای تعالی.

معنی اسم حنان در ثبت احوال

۱- آرزومند، مشتاق؛ ۲- بخشاينده؛ ۳- بسيار مهربان؛ ۴- نوحه و زاري كننده؛ ۵- از نام‌هاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام حنان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حنان عدد " 109 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حنان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حنان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حنان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حنان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به خورشید، (به مجاز) زیبارو

شاه سلسله‌ي هخامنشی، پسر و جانشین اردشیر سوم، مؤسس خاندان اشكاني، بزرگ مرد

ترکیب دو اسم امیر و سامان (پادشاه و ترتیب)

داریوش، نام پادشاهی پیش از ساسانیان

شیشه شفاف

مرز بين آب و خشكی، کرانه، کنار دریا

بسیار مهربان، بخشاینده، از صفات و نام‌های پروردگار

آرشاویر، مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید