حفصه

اسد، شیر

جنسیت اسم حفصه

دختر

حفصه به انگلیسی

hafseh

تعداد حفصه ها در ایران

24,225

تلفظ حفصه به فارسی

حَفصه

ریشه اسم حفصه

عربی

تلفظ حفصه به انگلیسی

/hafse/

رنگ اسم حفصه

آبی

ابجد اسم حفصه

183

ابجد وسیط اسم حفصه

27

ابجد صغیر اسم حفصه

21

درباره نام حفصه

حفصه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حفصه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حفصه که در انگلیسی به صورت hafseh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 24,225 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حفصه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم حفصه و معنی اسم حفصه

ریشه اسم حفصه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حفصه عربی می باشد و تلفظ حفصه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَفصه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hafse/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حفصه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حفصه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حفصه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی حفصه در لغت نامه دهخدا:
کفتار، ضبع، اسد، شیر.
نام ام المؤمنین دختر عمر بن الخطاب (رض )، زوجه ٔرسول اکرم (ص ) است. او در اول زن مردی از قبیله ٔ سهم موسوم به خنیس بن حذافه بود. وی خواهر عبداﷲ بن عمر و مادر آن دو زینب بنت مطعون است و رسول (ص ) پس از ازدواج عایشه با او ازدواج کرد و وی بروزگار خلافت عثمان بن عفان درگذشت.

معنی اسم حفصه در ثبت احوال

۱- اسد، شير؛ ۲- (اَعلام) دختر عمر بن خطاب و همسر پيامبر اسلام(ص).

حروف ابجد و طالع بینی نام حفصه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حفصه عدد " 183 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حفصه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حفصه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حفصه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حفصه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ایمن کننده، آگاه به حاضر و غايب، از نام‌ها و صفات خدا

پسنديده و دوست داشتنی

دعا، افسون، نام دختر امام حسين (ع)

منسوب به مهر، دارنده‌ي مهر، فروغ خورشید، نام پدر اورند سردار ايراني

راحت و آرام

ستوده، فرخنده، نام مادر امام موسي كاظم (ع)

به نرمی و لطافت پر

زاده ی شادی و خوشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران