حدیثه

داستان، حکایت، روایت، جدید، نو

جنسیت اسم حدیثه

دختر

حدیثه به انگلیسی

hadise

تعداد حدیثه ها در ایران

218,712

تلفظ حدیثه به فارسی

حديثه

ریشه اسم حدیثه

عربی

تلفظ حدیثه به انگلیسی

/hadise/

رنگ اسم حدیثه

آبی

ابجد اسم حدیثه

527

ابجد وسیط اسم حدیثه

35

ابجد صغیر اسم حدیثه

23

درباره نام حدیثه

حدیثه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حدیثه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حدیثه که در انگلیسی به صورت hadise نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 218,712 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حدیثه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم حدیثه و معنی اسم حدیثه

ریشه اسم حدیثه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حدیثه عربی می باشد و تلفظ حدیثه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حديثه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hadise/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حدیثه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حدیثه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حدیثه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث حدیث.

حدیث : داستان، حکایت، روایت، سخن پیامبر (ص) و بزرگان دین. سخنی که از پیغمبر اسلام و ائمه نقل شده است. سخن، کلام. [قدیمی] داستان، حکایت. (فلسفه) = حادث (صفت) [قدیمی] نو، تازه، جدید. [قدیمی] خبر.

معنی اسم حدیثه در لغت‌نامه دهخدا :
تأنیث حدیث. نو. جدید. تازه. واحد حدیث. یکی حدیث.

معنی اسم حدیثه در ثبت احوال

(در قديم) امروزي، جديد، نو.

حروف ابجد و طالع بینی نام حدیثه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حدیثه عدد " 527 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حدیثه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم حدیثه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حدیثه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حدیثه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و عباس (ستوده و دلیر)

به یاد بمان، (به مجاز) عزیز و گرامی

بی باك و شجاع

گیاهی از تیره ی نعناعیان با گل های سفید

ديدار، ملاقات، چهره‌، صورت

به رنگ مهتاب، تابان، زیبارو

ترکیب دو اسم محمد و عدنان (ستوده و نام یکی از اجداد پیامبر)

آباد كننده، معمور، آبادان، بسيار عمر كننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران