حانیه

مهربانی، زنی که به دلیل محبت به فرزندانش ازدواج نکند، از القاب حضرت فاطمه (س)

جنسیت اسم حانیه

دختر

حانیه به انگلیسی

haniye

تعداد حانیه ها در ایران

89,116

تلفظ حانیه به فارسی

حانيه

ریشه اسم حانیه

عربی

تلفظ حانیه به انگلیسی

/hāniye/

رنگ اسم حانیه

آبی

ابجد اسم حانیه

74

ابجد وسیط اسم حانیه

26

ابجد صغیر اسم حانیه

20

درباره نام حانیه

حانیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حانیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حانیه که در انگلیسی به صورت haniye نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 89,116 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حانیه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم حانیه و معنی اسم حانیه

ریشه اسم حانیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حانیه عربی می باشد و تلفظ حانیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حانيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hāniye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حانیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حانیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حانیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حانیه در دانشنامه اسلامی :
برای بانو حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) نام‌ها و القابی است که برخی آسمانی‌اند و از سوی آفریدگار تعیین شده و بعضی از سوی برگزیدگان الهی تعیین شده است. یکی از القاب آن حضرت حانیه است.

معنی اسم حانیه در لغت‌نامه دهخدا :
مهربان. زنی که شوی نکند از مهربانی که با فرزند دارد. گوسپند که خم دهد گردن خود را بدون علت. دکان می فروش. می فروشان.

معنی اسم حانیه در ثبت احوال

مهربان، دلسوز.

حروف ابجد و طالع بینی نام حانیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حانیه عدد " 74 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حانیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حانیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حانیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حانیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن زیبا، نیکو، نیکو سیرت، پسندیده

جوانمرد

زیبایی‌ها و قشنگی‌ها، (به مجاز) دختری که زیباست و ناز دارد

منسوب به آرام، آرامش

بلندترین نقطه کوه

حیله، تزویر، کلمات جادوگران، جادو، جاذبه

مبناها، پايه‌ها، (به مجاز) بزرگان، كارگزاران و كارگردانان حكومت

فرزند نیکان، کسی که اجداد و نیاکانش از خوبان بوده اند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران