جواهر

گوهرها، سنگ ها و زیورآلات قیمتی و زینتی

جنسیت اسم جواهر

دختر

جواهر به انگلیسی

javaher

تعداد جواهر ها در ایران

141,105

تلفظ جواهر به فارسی

جَواهر

ریشه اسم جواهر

عربی

تلفظ جواهر به انگلیسی

/javāher/

رنگ اسم جواهر

آبی

ابجد اسم جواهر

215

ابجد وسیط اسم جواهر

23

ابجد صغیر اسم جواهر

17

درباره نام جواهر

جواهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جواهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جواهر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 141,105 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جواهر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم جواهر و معنی اسم جواهر

ریشه اسم جواهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم جواهر عربی می باشد و تلفظ جواهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جَواهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /javāher/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جواهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جواهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جواهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جوهر در فرهنگ فارسی عمید:
جوهر.

معنی اسم جوهر در فرهنگ معین:
جمع جوهر، گوهران. هر یک از سنگ های گرانبها مانند الماس یاقوت، زمرد و مانند آن که به عنوان زینت و زیور به کار می رود.

معنی اسم جوهر در فرهنگ فارسی:
سنگهای گرانبها که برای زینت بکار میرود. (اسم) جمع جوهر، گوهران، گوهرها. جمع : جواهرات. جواهر فرد.

معنی اسم جوهر در لغت‌نامه دهخدا:
جمع جوهر. فلزات گرانبها. هر سنگ که از آن منفعتی برآید همچون الماس و یاقوت و لعل و امثال آن. گوهران.

معنی اسم جواهر در ثبت احوال

۱- هر يك از سنگهاي گران‌بها مانند ياقوت و زمرد؛ ۲-(به مجاز) آن كه وجودش بسيار عزيز و ارزشمند يا دوست داشتني است.

حروف ابجد و طالع بینی نام جواهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جواهر عدد " 215 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جواهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جواهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جواهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جواهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیکی رسان، نیکی بخش، رب النوع رومی، دختر ژوپیتر ولاتون

روشن، روشنایی، نور

دارنده هرچیز ارزشمند

از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر کیقباد پادشاه کیانی

ای ایران

ترکیب دو اسم اسد و الله (شیر و خدا)

داراي مهر و محبت خوب و نيك

کوه بلند و بزرگ، نام رشته كوهی در شمال ايران، نام پهلوانی افسانه‌ای

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید