جواد

بخشنده، سخاوتمند، جوانمرد، از نام‌ها و صفات خداوند

جنسیت اسم جواد

پسر

جواد به انگلیسی

javad

تعداد جواد ها در ایران

1,124,877

تلفظ جواد به فارسی

جواد

ریشه اسم جواد

عربی

تلفظ جواد به انگلیسی

/javād/

رنگ اسم جواد

قرمز

ابجد اسم جواد

14

ابجد وسیط اسم جواد

14

ابجد صغیر اسم جواد

14

درباره نام جواد

جواد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جواد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جواد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,124,877 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جواد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم جواد و معنی اسم جواد

ریشه اسم جواد

همانطور که گفتیم ریشه اسم جواد عربی می باشد و تلفظ جواد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جواد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /javād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جواد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جواد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جواد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جواد در فرهنگ فارسی :
بخشنده سخی، (اسم) اسب نیک اسب راهوار.

معنی اسم جواد در لغت‌نامه دهخدا :
سخی، لقب امام محمد بن علی بن موسی الرضابن جعفر علیهم السلام، امام نهم، اسب تندرو، اسب نیک رو.

معنی اسم جواد در فرهنگ معین :
اسب تندرو. بخشنده، راد. بسیار بخشنده.

معنی اسم جواد در فرهنگ فارسی عمید :
سخی، بخشنده. اسب تندرو.

معنی اسم جواد در ثبت احوال

۱- بخشنده، با سخاوت؛ ۲- از نام‌ها و صفات خداوند؛ ۳- (اَعلام) لقب امام محمّد ابن علي ابن موسي‌الرضا ابن جعفر(ع) [۱۹۵-۲۲۰ قمری] (= امام جواد) نهمین امام شیعیان.

حروف ابجد و طالع بینی نام جواد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جواد عدد " 14 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جواد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم جواد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جواد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جواد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پارسین، پارسی، اهل پارس

رهبر، راهنما

عزيز و محبوب

رسول خدا، از القاب پیغمبر اکرم (ص) .

ستاره، خوشه پروین، ثریا، نام پنجاه و سومین سوره قرآن مجید، نام نوعی گیاه

ستاره، کوکب، مردمک چشم

برآور، بپذیر، اجابت کن، از نام‌های خداوند

(به مجاز) مددكار، کمک کننده، قدرت، قسمتی از دست بین مچ و آرنج

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران