جلیل

بزرگ، بزرگوار، باشکوه، از نام ها و صفات پروردگار

جنسیت اسم جلیل

پسر

جلیل به انگلیسی

jalil

تعداد جلیل ها در ایران

198,417

تلفظ جلیل به فارسی

جليل

ریشه اسم جلیل

عربی

تلفظ جلیل به انگلیسی

/jalil/

رنگ اسم جلیل

قرمز

ابجد اسم جلیل

73

ابجد وسیط اسم جلیل

25

ابجد صغیر اسم جلیل

10

درباره نام جلیل

جلیل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جلیل پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جلیل که در انگلیسی به صورت jalil نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 198,417 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جلیل

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم جلیل و معنی اسم جلیل

ریشه اسم جلیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم جلیل عربی می باشد و تلفظ جلیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جليل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jalil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جلیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جلیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جلیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث : جلیله.

معنی اسم جلیل در فرهنگ فارسی عمید :
بزرگوار، کلان سال، محترم.

معنی اسم جلیل در فرهنگ معین:
با شکوه.

معنی اسم جلیل در لغت‌نامه دهخدا :
کلانسال. بزرگوار. بزرگ قدر. آنکه قدر و مرتبه‌ی وی بلند باشد. بزرگ و عظیم. آزموده کار. نامی از نامهای خدای تعالی.

معنی اسم جلیل در فرهنگ فارسی :
محلی است در فلسطین که چون عیسی مسیح در آنجا بزرگ شد او را یسوع جلیلی گفتند و اولین شاگردش نیز از اهل جلیل بوده است. بزرگ، بزرگوار، کلانسال، محترم. جمع : اجله واجلائ.

معنی اسم جلیل در ثبت احوال

۱- بلند مرتبه، بزرگوار؛ ۲- بزرگ، شكوهمند؛ ۳-از نام‌ها و صفات خداوند؛ ۴- (اَعلام) منطقه‌ي تاریخی زراعتی در شمال فلسطین در شرق رود اردن [= جلیله] که به دو بخش جلیل سفلا و جلیل علیا تقسیم می‌شود، بنا به روایت انجیل مرکز اصلی رسالت حضرت عیسی(ع) بوده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام جلیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جلیل عدد " 73 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جلیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم جلیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جلیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جلیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن گندم‌گون، نسیم ملایم خنک در روز داغ تابستان، الهه عشق

ترکیب دو اسم موسی و رضا (از آب گرفته شده و خشنود)

فرشته‌رو، زيبا مثل پری، (به مجاز) زيباروی

ترکیب دو اسم محمد و فهیم (ستوده و دانا)

بخشش، نیکویی

ترکیب دو اسم امیر و کیا (پادشاه و سرور)

ترکیب دو اسم مهر و نگار (محبت و زینت)

پادشاه بزرگ درخشان، پادشاه روشن، پسر خورشید، از شخصیت های شاهنامه فرزند تهمورث و شاهی فرهمند است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران