جلوه

حالت دلپذیر در چیزی یا کسی، زیبایی، نمایان شدن، آشکار کردن

جنسیت اسم جلوه

دختر

جلوه به انگلیسی

jelveh

تعداد جلوه ها در ایران

993

تلفظ جلوه به فارسی

جِلوه

ریشه اسم جلوه

عربی

تلفظ جلوه به انگلیسی

/jelve/

رنگ اسم جلوه

بنفش

ابجد اسم جلوه

44

ابجد وسیط اسم جلوه

20

ابجد صغیر اسم جلوه

17

درباره نام جلوه

جلوه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جلوه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جلوه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 993 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جلوه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم جلوه و معنی اسم جلوه

ریشه اسم جلوه

همانطور که گفتیم ریشه اسم جلوه عربی می باشد و تلفظ جلوه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جِلوه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jelve/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جلوه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جلوه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جلوه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جلوه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. آشکار کردن، ظاهر ساختن.
۲. نمایش دادن.
۳. نمودن خود را به کسی.
۴. زیبایی، جاذبه.
۵. (تصوف) تابش انوار الهی بر دل عارف که او را واله و شیدا سازد، تجلی.

معنی اسم جلوه در ثبت احوال

نمايان شدن، خود را آشكار كردن، خودنمايي؛ (به مجاز) زيبايي، جاذبه.

حروف ابجد و طالع بینی نام جلوه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جلوه عدد " 44 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جلوه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جلوه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جلوه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جلوه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زاده‌ی خورشيد، (به مجاز) آفتاب چهره و زيبارو

ترکیب دو اسم امیر و پویان (فرمانروا و شتابان)

رادترین، بخشنده ترین، صمغ درخت

زنده ی فانی، زنده ی گویا

ديدار، ملاقات، چهره‌، صورت

گران‌ناز، دارای ناز و زيبايی فراوان، (به مجاز) جذاب

گل سرخ، ناز و کرشمه

پیشرفت تدریجی، حرکت رو به بهتر شدن، تندرستی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید