جلاله

بزرگوار، عظمت، بزرگی

جنسیت اسم جلاله

دختر

جلاله به انگلیسی

jalale

تعداد جلاله ها در ایران

1,158

تلفظ جلاله به فارسی

جلاله

ریشه اسم جلاله

عربی

تلفظ جلاله به انگلیسی

/jalāle/

رنگ اسم جلاله

بنفش

ابجد اسم جلاله

69

ابجد وسیط اسم جلاله

21

ابجد صغیر اسم جلاله

15

درباره نام جلاله

جلاله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جلاله دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جلاله که در انگلیسی به صورت jalale نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,158 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جلاله

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم جلاله و معنی اسم جلاله

ریشه اسم جلاله

همانطور که گفتیم ریشه اسم جلاله عربی می باشد و تلفظ جلاله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جلاله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jalāle/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جلاله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جلاله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جلاله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث جلال
جلال: بلند پایگی، عظمت، بزرگی، از صفات خداوند

معنی اسم جلاله در ثبت احوال

(مؤنث جلال)، جلال.

حروف ابجد و طالع بینی نام جلاله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جلاله عدد " 69 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جلاله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جلاله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جلاله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جلاله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرنده‌ای شکاری کوچک‌تر از باز

شبيه به نيل، مثل نيل

نام یکی از عارفان و پارسایان، از یاران پیامبر (ص)

آريايی جاويدان

راستین، مستقیم، ثابت و پایدار در دین، معتقد به اسلام

جوانمرد و بخشنده، دارای آثارِ مفيد، پر بركت

بخشنده، سخاوتمند، جوان‌مرد، از نام‌ها و صفات خداوند، از صفات قرآن

پرهیزکاری، پارسایی، پاکدامنی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید