جعفر

جوی، رود، نام ششمین امام شیعیان

جنسیت اسم جعفر

پسر

جعفر به انگلیسی

jaefar

تعداد جعفر ها در ایران

627,714

تلفظ جعفر به فارسی

جعفر

ریشه اسم جعفر

عربی

تلفظ جعفر به انگلیسی

/jaefar/

رنگ اسم جعفر

آبی

ابجد اسم جعفر

353

ابجد وسیط اسم جعفر

29

ابجد صغیر اسم جعفر

20

درباره نام جعفر

جعفر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جعفر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جعفر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 627,714 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جعفر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم جعفر و معنی اسم جعفر

ریشه اسم جعفر

همانطور که گفتیم ریشه اسم جعفر عربی می باشد و تلفظ جعفر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جعفر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jaefar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جعفر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جعفر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جعفر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی جعفر در فرهنگ فارسی :
نهر، جوی کلان و فراخ، ماده شتر پر شیر. صادق بن محمد امام ششم شیعیان. مادر وی ام فروده دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر صدیق است. وی معاصر ابو منصور دوانیقی بود.

معنی جعفر در فرهنگ معین :
رود، نهر، ماده شتر پر شیر.

معنی جعفر در لغت‌نامه دهخدا :
جوی پرآب، شتران ماده ٔ پرشیر.

معنی اسم جعفر در ثبت احوال

1- جوي، رود؛ 2- ناقه‌ي پر شير؛ 3- (اَعلام) 1) ابوعبدالله جعفر ابن محمّد [80-148 قمری] ششمین امام شیعیان (= امام صادق(ع))، که اساس فقه شیعه به او منسوب است؛ 2) جعفرابن ابی طالب: [قرن اول هجری] صحابی و پسر عم پیامبر اسل ام(ص) و برادر حضرت علی(ع) [= جعفر طیار]، که در جنگ با کافران در مؤته کشته شد؛ 3) جعفر برمکی: [187 هجری]دولتمرد ایرانی وزیر و ندیم هارون الرشید که به فرمان او کشته شد؛ 4) جعفر بایسنقری: [890 هجری] خوشنویس ایرانی از مرد تبریز، شاهنامه بایسنقری به خط اوست؛ 5) جعفرخان زند: شاه ایران [1199-1203 قمری]، از سلسله‌ي زند، که با کشته شدن او به دست خویشاوند خودش، راه برای پیروزی آقامحمّدخان قاجار هموار شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام جعفر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جعفر عدد " 353 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جعفر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم جعفر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جعفر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جعفر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

در شب سير كردن، معراج پيامبر اسلام (ص)، نام هفدهمین سوره قرآن مجید

نام سوره ای در قرآن کریم

مورد اعتماد خداوند

عربی شده ساربان، (در کردی) زیبا

انديشه‌ی پاك و مقدس

جشن، خوشحالی، سرور

صاحب زمین وملک، کشاورز

نیکان، نام يكی از سرداران ديلمی، علت و سبب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران