جبرائیل

بنده‌ی خدا، نام یکی از فرشتگان مقرب الهی

جنسیت اسم جبرائیل

پسر

جبرائیل به انگلیسی

jebrail

تعداد جبرائیل ها در ایران

23,700

تلفظ جبرائیل به فارسی

جِبرائيل

ریشه اسم جبرائیل

عبری

تلفظ جبرائیل به انگلیسی

/jebrā’il/

رنگ اسم جبرائیل

قرمز

ابجد اسم جبرائیل

256

ابجد وسیط اسم جبرائیل

30

ابجد صغیر اسم جبرائیل

12

درباره نام جبرائیل

جبرائیل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم جبرائیل پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم جبرائیل که در انگلیسی به صورت jebrail نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 23,700 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم جبرائیل

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم جبرائیل و معنی اسم جبرائیل

ریشه اسم جبرائیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم جبرائیل عبری می باشد و تلفظ جبرائیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جِبرائيل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jebrā’il/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جبرائیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جبرائیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جبرائیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جبرائیل در لغت نامه دهخدا:
بنده ی خدای عزوجل، مرد خدا، پیک خدای عزوجل، نام فرشته ی وحی، امین وحی، روح الامین، روح القدس، فرشته ای است که زکریا را به ولادت یحیی و مریم را به ولادت عیسی بشارت داد و همان است که در ایام سابق به دانیال نبی فرستاده شد تا تفسیر رؤیا را به او تعلیم دهد.

معنی اسم جبرائیل در فرهنگ فارسی عمید:
=جبرئیل: فرشته مقرب الهی، سروش، روح الامین، روح القُدُس، ناموس اکبر.

معنی اسم جبرائیل در ثبت احوال

(= جبريل، جبرئيل) ۱- بنده‌ي خدا، مرد خدا؛ ۲- (اَعلام) در فرهنگ اسلامي و ديگر اديان نام يكي از فرشتگان مقرب الهي كه رابط ميان خدا و پيامبران است، روح‌القدس، روح‌الامين.

حروف ابجد و طالع بینی نام جبرائیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جبرائیل عدد " 256 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جبرائیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جبرائیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جبرائیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جبرائیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم فاطمه و بهار (رانده شده از آتش و دوره شادابی هر چیزی)

دلیری، شجاعت

مایع خوشبویی که از تقطیر گل سرخ و آب به دست می آید

دوست و رفيق ايل

منسوب به شير، (به مجاز) دلير و شجاع، از شخصیت‌های شاهنامه، نام یکی از پسران گشتاسپ پادشاه کیانی

شیر درنده، (به مجاز) پهلوان، دلاور

گلشاد، گل شاد و خندان، (به مجاز) زيبا و با طراوت، بهترین و زیباترین گل، شاه گل‌ها

بزرگداشت، احترام‌ كردن، گرامی داشتن، احسان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید