جاوید

جاویدان، همیشگی، ابدی

جنسیت اسم جاوید

پسر

جاوید به انگلیسی

javid

تعداد جاوید ها در ایران

49,647

تلفظ جاوید به فارسی

جاويد

ریشه اسم جاوید

فارسی

تلفظ جاوید به انگلیسی

/jāvid/

رنگ اسم جاوید

سبز

ابجد اسم جاوید

24

ابجد وسیط اسم جاوید

24

ابجد صغیر اسم جاوید

15

درباره نام جاوید

جاوید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جاوید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جاوید، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 49,647 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جاوید

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم جاوید و معنی اسم جاوید

ریشه اسم جاوید

همانطور که گفتیم ریشه اسم جاوید فارسی می باشد و تلفظ جاوید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جاويد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jāvid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جاوید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جاوید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جاوید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جاوید در فرهنگ فارسی :
پاینده، همیشه، دائم، دائمی، ابدی، جاودهم گویند
ابدی دایمی همیشه .
از دهستانهای شهرستان کازرون


معنی اسم جاوید در فرهنگ فارسی معین :
ابدی ، دایم .


معنی اسم جاوید در ثبت احوال

1- (= جاويدان)، جاويدان؛ 2- (اَعلام) نام مستعار حسین راثی زاده شاعر و نمایشنامه نویس آذربایجانی، که پس از سال 1936 میلادی مغضوب و به سیبری تبعید شد و در همانجا درگذشت.
از کارهای او نمایشنامه‌هاي منظوم ابلیس، پیغمبر، ت یمورلنگ، خیام، در برابر خدای جنگ، شیخ صنعان می‌باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام جاوید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جاوید عدد " 24 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جاوید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم جاوید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جاوید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جاوید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رکسانا، روشنک، دختر دارا و همسر اسکندر

برتری در دانش، هنر و اخلاق، فضیلت

کیش، مذهب، آیین

ترکیب دو اسم امین و حسین (امانت‌دار و نیکو)

مهربانی، زنی که به دلیل محبت به فرزندانش ازدواج نکند، از القاب حضرت فاطمه (س)

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

باشکوه و بزرگ

دوستدار جان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید