جاویدان

هميشگی، ابدی

جنسیت اسم جاویدان

پسر

جاویدان به انگلیسی

javidan

تعداد جاویدان ها در ایران

366

تلفظ جاویدان به فارسی

جاويدان

ریشه اسم جاویدان

فارسی

تلفظ جاویدان به انگلیسی

/jāvidān/

رنگ اسم جاویدان

قرمز

ابجد اسم جاویدان

75

ابجد وسیط اسم جاویدان

27

ابجد صغیر اسم جاویدان

21

درباره نام جاویدان

جاویدان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم جاویدان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم جاویدان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 366 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم جاویدان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم جاویدان و معنی اسم جاویدان

ریشه اسم جاویدان

همانطور که گفتیم ریشه اسم جاویدان فارسی می باشد و تلفظ جاویدان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " جاويدان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /jāvidān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم جاویدان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم جاویدان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم جاویدان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم جاویدان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. پاینده، پایدار، همیشگی
۲. (قید) تا همیشه
۳. (قید) از مدت‌ها پیش

معنی اسم جاویدان در لغت نامه دهخدا:
همیشه، پاینده، دائم، جاودان، جاوید، جاویدانه، جاودانه، جاود

معنی اسم جاویدان در ثبت احوال

هميشگي، ابدي، به طور هميشگي، تا ابد.

حروف ابجد و طالع بینی نام جاویدان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم جاویدان عدد " 75 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
صفات ظاهری افرادی که ابتدای نامشان با حرف “ج” آغاز می‌شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند. آنها یا پوستی سفید و قوام بدنی قدرتمند دارند، یا چهره‌ای سبزه دارند. این افراد معمولاً مهربان هستند، اما همواره گیج و پریشان و گمراه هستند و بیشتر با مشکلات معده دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم جاویدان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم جاویدان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم جاویدان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم جاویدان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ابو و قاسم (پدر و قسمت کننده)

ترکیب دو اسم محمد و منیب (ستوده و بازگشت كننده به سوی حق)

شأن و شکوه ماه

روز، آفتاب

تابان، نیکو، زیبا

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

روی زمین، چشمه روان، زمین روز رستاخیز، ماه

نور دهنده به جهان، تابنده بر عالم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید