ثمینه

گرانبها، ارزشمند، قیمتی، نفیس

جنسیت اسم ثمینه

دختر

ثمینه به انگلیسی

samineh

تعداد ثمینه ها در ایران

6,741

تلفظ ثمینه به فارسی

ثَمينه

ریشه اسم ثمینه

عربی

تلفظ ثمینه به انگلیسی

/samine/

رنگ اسم ثمینه

سبز

ابجد اسم ثمینه

605

ابجد وسیط اسم ثمینه

29

ابجد صغیر اسم ثمینه

20

درباره نام ثمینه

ثمینه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ثمینه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ثمینه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 6,741 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ثمینه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ثمینه و معنی اسم ثمینه

ریشه اسم ثمینه

همانطور که گفتیم ریشه اسم ثمینه عربی می باشد و تلفظ ثمینه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ثَمينه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samine/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ثمینه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ثمینه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ثمینه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ثمینه در لغت‌نامه دهخدا:
تأنیث ثمین، چیزی گران قیمت.

معنی اسم ثمینه در فرهنگ فارسی:
مونث ثمین، جواهر.

معنی اسم ثمینه در ثبت احوال

گران بها، قيمتي، گران.

حروف ابجد و طالع بینی نام ثمینه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ثمینه عدد " 605 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ث” آغاز می‌شود، به خوش اخلاق بودن و داشتن اراده قوی و قاطع شهرت دارند. آن‌ها در هر کاری پایدار و قدرتمند هستند و در زندگی هیچ‌وقت به کمک دیگران نیاز ندارند. یکی از ویژگی‌های ظاهری آن‌ها پهن بودن پیشانی است.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ثمینه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ثمینه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ثمینه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ثمینه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جوان‌مرد خوب و نيك، مرد نیک‌نام

ماه نگار

درختی بلند و زینتی، معشوق خوش قد و قامت

نويد دهنده

از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان کوشانی در سپاه افراسیاب تورانی

مؤنث رضی، نام تنها زنی که در زمان سلطنت مسلمانان در هند سلطنت کرد.

بانگ بلند، نعره، فریاد

ترکیب دو اسم محمد و آیهان (ستوده و پادشاه ماه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید