تیوا

ناز و كرشمه

جنسیت اسم تیوا

دختر

تیوا به انگلیسی

tiva

تعداد تیوا ها در ایران

459

تلفظ تیوا به فارسی

تيوا

ریشه اسم تیوا

فارسی

تلفظ تیوا به انگلیسی

/tivā/

رنگ اسم تیوا

قرمز

ابجد اسم تیوا

417

ابجد وسیط اسم تیوا

21

ابجد صغیر اسم تیوا

12

درباره نام تیوا

تیوا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تیوا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تیوا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 459 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تیوا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم تیوا و معنی اسم تیوا

ریشه اسم تیوا

همانطور که گفتیم ریشه اسم تیوا فارسی می باشد و تلفظ تیوا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تيوا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tivā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تیوا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تیوا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تیوا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تیوا در لغت نامه دهخدا:
عشقبازی و ناز و کرشمه

معنی اسم تیوا در ثبت احوال

ناز و كرشمه.

حروف ابجد و طالع بینی نام تیوا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تیوا عدد " 417 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تیوا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تیوا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تیوا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تیوا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آریایی بزرگ

ترکیب دو اسم محمد و عمران (ستوده و نام سوره ای در قرآن کریم)

ترکیب دو اسم محمد و مراد (ستوده و آرزو)

باایمان، بردبار، با وقار، استوار

سنبل کشور و ملت

هدیه خداوند، مهربانی و لطف خدا

روشنایی بخش، روشن

منسوب به ایمان، باور، اعتقاد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید