تیبا

عشوه، فریب

جنسیت اسم تیبا

دختر

تیبا به انگلیسی

tiba

تعداد تیبا ها در ایران

423

تلفظ تیبا به فارسی

تيبا

ریشه اسم تیبا

فارسی

تلفظ تیبا به انگلیسی

/tibā/

رنگ اسم تیبا

صورتی

ابجد اسم تیبا

413

ابجد وسیط اسم تیبا

17

ابجد صغیر اسم تیبا

8

درباره نام تیبا

تیبا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تیبا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تیبا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 423 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تیبا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم تیبا و معنی اسم تیبا

ریشه اسم تیبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم تیبا فارسی می باشد و تلفظ تیبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تيبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tibā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تیبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تیبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تیبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

عشوه، فریب، بازیگوشی

معنی اسم تیبا در ثبت احوال

(در قديم) عشوه، فريب و بازي.

حروف ابجد و طالع بینی نام تیبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تیبا عدد " 413 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تیبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تیبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تیبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تیبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مکان آریاییان، نام کشور و سرزمین عزیز ما

آسمان، فلک، اقبال، نام نوایی در موسیقی

ماه نگار

گل رو، زیبا روی

جمع عابد، پرستنده ، پرستش کننده خدا

ترکیب دو اسم محمد و عقیل (ستوده و بزرگوار)

آمرزنده دشمن، از پیش آمرزیده

كسی كه خداوند او را به سوی رستگاری و راه راست هدایت نمود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید