تیارا

زیبا، آراينده‌ي چشم

جنسیت اسم تیارا

دختر

تیارا به انگلیسی

tiyara

تعداد تیارا ها در ایران

8,304

تلفظ تیارا به فارسی

تيارا

ریشه اسم تیارا

لری , فارسی

تلفظ تیارا به انگلیسی

/tiyārā/

رنگ اسم تیارا

بنفش

ابجد اسم تیارا

612

ابجد وسیط اسم تیارا

24

ابجد صغیر اسم تیارا

9

درباره نام تیارا

تیارا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تیارا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تیارا که در انگلیسی به صورت tiyara نوشته میشود و به دلیل ریشه لری , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 8,304 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تیارا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم تیارا و معنی اسم تیارا

ریشه اسم تیارا

همانطور که گفتیم ریشه اسم تیارا لری , فارسی می باشد و تلفظ تیارا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تيارا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tiyārā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تیارا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تیارا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تیارا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیبا، آراینده‌ی چشم
ابزاری برای زینت و آراستن چشم


معنی اسم تیارا در ثبت احوال

در گويش لري « تي» به معني چشم و «آرا» در فارسي به معني آراستن است.
روي هم به معني آراينده‌ي چشم .

حروف ابجد و طالع بینی نام تیارا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تیارا عدد " 612 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تیارا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تیارا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تیارا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تیارا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روی زمین، چشمه روان، زمین روز رستاخیز، ماه

پایدار، جاویدان، ماندگار

شمشیر برنده و تیز

درخشنده، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پهلوان نامدار ایرانی که در تیراندازی بسیار توانا بود (آرش کمانگیر)

بَرمند، باردار، بارور، صاحب نفع، مثمر، قوی، رشید، کامروا، کامیاب

زيباروي با طراوت كه داراي اندام ظريف مثل پري است.

دارنده، شان و شکوه

بردبار، شکیبا، صبور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید