تکتم

نام چاه زم زم، نام مادر امام رضا (ع)

جنسیت اسم تکتم

دختر

تکتم به انگلیسی

taktam

تعداد تکتم ها در ایران

46,428

تلفظ تکتم به فارسی

تَکتَم

ریشه اسم تکتم

عربی

تلفظ تکتم به انگلیسی

/taktam/

رنگ اسم تکتم

قرمز

ابجد اسم تکتم

860

ابجد وسیط اسم تکتم

20

ابجد صغیر اسم تکتم

14

درباره نام تکتم

تکتم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تکتم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تکتم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 46,428 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تکتم

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم تکتم و معنی اسم تکتم

ریشه اسم تکتم

همانطور که گفتیم ریشه اسم تکتم عربی می باشد و تلفظ تکتم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تَکتَم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /taktam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تکتم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تکتم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تکتم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام چاه زم زم، نام مادر امام رضا (ع)، اصرار در کتمان، پنهان کاری زیادی، بیشتر در امور مربوط به بانوان به کار برده می‌شود.

معنی اسم تکتم در ثبت احوال

۱- نام چاه زمزم؛ ۲- (اَعلام) نام مادر امام رضا (ع).
[مرحومِ دهخدا معتقد است كه: نام مادر حضرت رضا (ع) را نجمه نوشته‌اند كه بعداً به «تكتم» و «طاهره» مسمي شده و ظاهراً اين قول استوار نمي‌نمايد].

حروف ابجد و طالع بینی نام تکتم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تکتم عدد " 860 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تکتم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تکتم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تکتم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تکتم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ستاره، بخت، پرچم، نام نوعی گیاه گلدار

جنبش، حرکت، عزیمت

ترکیب دو اسم فاطمه و ثنا (رانده شده از آتش و ستایش)

پشتيبان، حامی

بخشی از شهرستان اروميه

استواری، استحكام

ترکیب دو اسم محمد و طاها (ستوده و نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم)

ترکیب دو اسم محمد و راستین (ستوده و راستی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران