توتیا

سنگ سرمه، بلوط دریایی

جنسیت اسم توتیا

دختر

توتیا به انگلیسی

tutiya

تعداد توتیا ها در ایران

630

تلفظ توتیا به فارسی

توتيا

ریشه اسم توتیا

فارسی

تلفظ توتیا به انگلیسی

/tutiyā/

رنگ اسم توتیا

زرد

ابجد اسم توتیا

817

ابجد وسیط اسم توتیا

25

ابجد صغیر اسم توتیا

16

درباره نام توتیا

توتیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم توتیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم توتیا که در انگلیسی به صورت tutiya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 630 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم توتیا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم توتیا و معنی اسم توتیا

ریشه اسم توتیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم توتیا فارسی می باشد و تلفظ توتیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " توتيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tutiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم توتیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم توتیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم توتیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. اکسید روی، سنگ سرمه
۲. بلوط دریایی
۳. خارپشت دریایی

معنی اسم توتیا در ثبت احوال

۱- از آبزيان دريايي كه در بستر دريا زندگي مي‌كند؛ ۲-نوعي ماده شيمايي كه به عنوان سرمه استفاده مي‌كنند.

حروف ابجد و طالع بینی نام توتیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم توتیا عدد " 817 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم توتیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم توتیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم توتیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم توتیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکوه و عظمت دین، نام شاعر و عارف بزرگ قرن هفتم، مولانا جلال الدین بلخی

مهربان، بسیار بخشنده، نام یکی از سوره‌های قرآن مجید، از نام‌های پروردگار

دارنده‌ی روح خوب و نیک‌اندیش

آتش عشق

ترکیب دو اسم فاطمه و نرجس (رانده شده از آتش و نرگس)

سرگذشت و حكايت گذشتگان، افسون، سحر، داستان تخیلی

پیرو نیکی، مطیع خوبی

تابان، نیکو، زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید