تهمورث

پهلوان زمین

جنسیت اسم تهمورث

پسر

تهمورث به انگلیسی

tahmures

تعداد تهمورث ها در ایران

627

تلفظ تهمورث به فارسی

تَهمورِث

ریشه اسم تهمورث

فارسی

تلفظ تهمورث به انگلیسی

/tahmures/

رنگ اسم تهمورث

نارنجی

ابجد اسم تهمورث

1151

ابجد وسیط اسم تهمورث

35

ابجد صغیر اسم تهمورث

26

درباره نام تهمورث

تهمورث یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تهمورث را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تهمورث، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 627 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تهمورث

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم تهمورث و معنی اسم تهمورث

ریشه اسم تهمورث

همانطور که گفتیم ریشه اسم تهمورث فارسی می باشد و تلفظ تهمورث در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تَهمورِث " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tahmures/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تهمورث بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تهمورث در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تهمورث در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

قوی جثه و نیرومند، نوه‌ی پسری هوشنگ و پدر جمشید جم .

معنی اسم تهمورث در ثبت احوال

(در اوستايی، takhmo urupa) (= طهمورث) ۱- به معني قوي جثه و نيرومند؛ ۲- (اَعلام) (در شاهنامه) شاه پيشدادی، معروف به ديوبند، که ريسندگی، بافندگی و اهلی کردن را به مردم آموخت.

حروف ابجد و طالع بینی نام تهمورث

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تهمورث عدد " 1151 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تهمورث گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تهمورث چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تهمورث

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تهمورث

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیرومند، قدرتمند، توانا، دلیر

بسیار مهربان، بخشنده، با محبت، از نام‌های خداوند مهربان

ترکیب دو اسم محمد و یونس (ستوده و نام یکی از پیامبران)

منسوب به رضوان، بهشتی، خشنودی

به رنگ گل سرخ، (مجاز) زيبا و شاداب، عروس

گل طلایی

دارای اندیشه ی خجسته، مبارک و با شکوه

ترکیب دو اسم کیا و مهر (پادشاه ومحبت)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید