ترنج

نام گیاهی (بالنگ)، مركّب از طرح‌های اسليمی و گل و بوته‌ای در میان قالی و قالیچه

جنسیت اسم ترنج

دختر

ترنج به انگلیسی

toranj

تعداد ترنج ها در ایران

4,830

تلفظ ترنج به فارسی

ترنج

ریشه اسم ترنج

فارسی

تلفظ ترنج به انگلیسی

/tora(o)nj/

رنگ اسم ترنج

صورتی

ابجد اسم ترنج

653

ابجد وسیط اسم ترنج

17

ابجد صغیر اسم ترنج

14

درباره نام ترنج

ترنج یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ترنج دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ترنج که در انگلیسی به صورت toranj نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,830 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ترنج

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ترنج و معنی اسم ترنج

ریشه اسم ترنج

همانطور که گفتیم ریشه اسم ترنج فارسی می باشد و تلفظ ترنج در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ترنج " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tora(o)nj/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ترنج بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ترنج در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ترنج در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ترنج در فرهنگ فارسی عمید:
(زیست شناسی) بالنگ، نوعی نقش ونگار که از ترکیب گل و برگ و طرح‌های اسلیمی ساخته می‌شود و بیشتر در نقشۀ قالی و قالیچه و پردۀ قلمکار و کاشی و تذهیب کاری در وسط نقش‌های دیگر قرار می‌گیرد و گاهی در چهارگوشۀ آن طرح‌های سه گوشه به شکل لچک ساخته می‌شود.

معنی اسم ترنج در فرهنگ معین:
نقشی است در میانه قالی یا قالیچه که آمیزه‌ای است از گل و برگ و شاخه‌های اسلیمی، بالنگ، میوه درخت بالنگ.

معنی اسم ترنج در لغت‌نامه دهخدا:
بوته ٔ کلان که بر هر چهار گوشه ٔ چادر و دوشاله و بعضی از جاهای قبا و غیره از گلابتون و ابریشم الوان نقش کنند، نقش گل بزرگی مدور یا چند گوش که در میان قالی بافند، میوه‌ای است معروف که پوست آن را مربا سازند و بعربی تفاح مائی خوانند، میوه‌ای است معروف و م شهور از نارنج بزرگتر و همانا برای کثرت چین و شکنجی که بر روی آن است بدین اسم موسوم شده، میوه‌ای از جنس مرکبات و بسیار معطر که دبال و دباله و متک نیز گویند.

معنی اسم ترنج در فرهنگ فارسی:
بالنگ، بادرنگ.

معنی اسم ترنج در ثبت احوال

۱- (در گياهي) بالنگ؛ ۲- طرحي (در قديم) مركّب از طرح‌هاي اسليمي و گل و بوته‌اي كه معمولاً در وسط نقش قالي، تذهيب، و مانند آنها به كار مي‌رود؛ ۳- گويي از مواد معطر.

حروف ابجد و طالع بینی نام ترنج

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ترنج عدد " 653 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ترنج گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ترنج چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ترنج

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ترنج

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ، بزرگوار، باشکوه

پدر حسن، کنیه ی حضرت امیرالمؤمنین (ع) و چهار تن از امامان شیعه

راستین، مستقیم، ثابت و پایدار در دین، معتقد به اسلام

فرياد، صدا و بانگ بلند، غرّان (رود و سيل)، نام رودخانه‌ای

سورن، نام سردار دلیر ایرانی

شادی بخش، مفرح

دارای ناز، زیبا و شکوهمند

جوانمردی، مردانگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید