بهشید

تابناک و دارای فروغ و روشنایی

جنسیت اسم بهشید

دختر

بهشید به انگلیسی

behshid

تعداد بهشید ها در ایران

924

تلفظ بهشید به فارسی

بِهشيد

ریشه اسم بهشید

فارسی

تلفظ بهشید به انگلیسی

/behšid/

رنگ اسم بهشید

طلایی

ابجد اسم بهشید

321

ابجد وسیط اسم بهشید

21

ابجد صغیر اسم بهشید

15

درباره نام بهشید

بهشید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بهشید دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بهشید که در انگلیسی به صورت behshid نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 924 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بهشید

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم بهشید و معنی اسم بهشید

ریشه اسم بهشید

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهشید فارسی می باشد و تلفظ بهشید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهشيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /behšid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهشید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهشید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهشید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

تابناک و دارای فروغ و روشنایی، مرکب از به (بهتر، خوبتر) + شید (روشنایی یا خورشید)

معنی اسم بهشید در ثبت احوال

تابناك و داراي فروغ و روشنايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهشید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهشید عدد " 321 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهشید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهشید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهشید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهشید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبا، نيكو، دلربا

مایه ی افتخار نژاد آریایی، مظهر زیبایی و جمال نژاد آریایی

نام ستاره‌اي كه در شب‌هاي تابستان نمايان مي‌شود، ستاره سهیل

منسوب به ماه، زيبارو

آسايش، صلح، آشتی، مايه‌ی آرامش

سالم، بی عیب، آرام و مطیع

خانه، خانمان، قبیله، وطن، زادگاه

ترکیب دو اسم امیر و علی (پادشاه و بلندقدر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید