بهزاد

نيك نژاد، نیکو تبار، نقاش و مينياتور ساز مشهور ملقب به كمال الدين

جنسیت اسم بهزاد

پسر

بهزاد به انگلیسی

beh zad

تعداد بهزاد ها در ایران

360,066

تلفظ بهزاد به فارسی

بِهزاد

ریشه اسم بهزاد

فارسی

تلفظ بهزاد به انگلیسی

/beh zād/

رنگ اسم بهزاد

آبی

ابجد اسم بهزاد

19

ابجد وسیط اسم بهزاد

19

ابجد صغیر اسم بهزاد

19

درباره نام بهزاد

بهزاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بهزاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بهزاد که در انگلیسی به صورت beh zad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 360,066 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بهزاد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم بهزاد و معنی اسم بهزاد

ریشه اسم بهزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهزاد فارسی می باشد و تلفظ بهزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /beh zād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بهزاد در لغت‌نامه دهخدا :
نیک ذات و خوش فطرت، نجیب، اصیل، حلال زاده، نیکوزاد، به زاده، نیکوزاده، نیک نژاد، نیکوتبار، نام یکی از پسران جمشید جم، حکیم و فرزانه خوی.

نام اسب کیکاوس که او را شبرنگ بهزادی گفتندی. نام اسب سیاوش که بمیراث به کیخسرو رسید.

معنی اسم بهزاد در فرهنگ فارسی :
خوش نژاد، اصیل، نیکوتبار، و نام شخص، نیکو زاده، نیک نژاد.

معنی اسم بهزاد در فرهنگ معین :
نیک نژاد، نیکوتبار.

معنی اسم بهزاد در فرهنگ فارسی عمید :
خوش نژاد، اصیل، نیکوتبار.

معنی اسم بهزاد در ثبت احوال

۱- نيك نژاد، نيكو تبار، نيكو زاده؛ ۲- (اَعلام) ۱) بهزاد نقاش و مينياتور ساز مشهور اواخر عهد تيموري و اوايل دوره‌ي صفوي، ملقب به كمال الدين؛ ۲) «استاد حسین بهزاد» مشهورترین نگارگر (مینیاتور ساز) معاصر ایران [۱۲۷۳-۱۳۴۷ شمسی].

حروف ابجد و طالع بینی نام بهزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهزاد عدد " 19 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم بهزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آسمان

دوست خدا

خوب، نیکو، صاحب جمال، نام امام سوم شیعیان

ترکیبی از دو اسم محمد و رامین (ستوده و طربناك)

نام سوره ای در قرآن کریم

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

ترکیب دو اسم محمد و خالد (ستوده و جاودان)

نام نوعی گل زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران