بهروز

سعادتمند، خوشبخت، روز نیک، روز خوش، نام نوعی بلور کبود

جنسیت اسم بهروز

پسر

بهروز به انگلیسی

behruz

تعداد بهروز ها در ایران

398,082

تلفظ بهروز به فارسی

بِهروز

ریشه اسم بهروز

فارسی

تلفظ بهروز به انگلیسی

/behruz/

رنگ اسم بهروز

سبز

ابجد اسم بهروز

220

ابجد وسیط اسم بهروز

28

ابجد صغیر اسم بهروز

22

درباره نام بهروز

بهروز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بهروز پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بهروز که در انگلیسی به صورت behruz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 398,082 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بهروز

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم بهروز و معنی اسم بهروز

ریشه اسم بهروز

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهروز فارسی می باشد و تلفظ بهروز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهروز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /behruz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهروز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهروز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهروز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بهروز در لغت‌نامه دهخدا :
به روز، روز نیک، روز خوش، نیک روز، خوش اختر، نیک‌بخت، به معنی بهروجه است که بلور کبود و کم قیمت باشد.

معنی اسم بهروز در فرهنگ فارسی :
روز نیک روز خوشی، نیک روز، خوش اختر، ن یک‌بخت، نوعی بلور کبود و شفاف کم قیمت بهروزه، کندر هندی، نام پهلوان ایرانی معاصر بهرام گور.

معنی اسم بهروز در فرهنگ معین :
روز خوب، روز خوش، نوعی بلور کبود و شفاف و کم قیمت، ک ندر هندی، نیک روز، خوش اختر، نیک‌بخت.

معنی اسم بهروز در فرهنگ فارسی عمید :
خوشبخت، نیک‌بخت، نوعی بلور کبود رنگ و شفاف، [قدیمی، مجاز] برده.

معنی اسم بهروز در دانشنامه عمومی :
بهروز نامی فارسی است که در لغت به معنی روز خوب یا دوران خوب است. بهروز به معنای فردی سعادتمند است که روزگار خوبی دارد.

معنی اسم بهروز در ثبت احوال

۱- سعادتمند، خوشبخت؛ ۲- همراه با سعادت و خوشبختي؛ ۳- (اَعلام) نویسنده، شاعر و پژوهشگر ایرانی [۱۲۶۸-۱۳۵۰ شمسی] مؤلف در راه مهر، دبیره، تقویم و تاریخ در ایران، خط و فرهنگ و نمایشنامه‌هاي جیجکعلی شاه و شب فردوسی.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهروز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهروز عدد " 220 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهروز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم بهروز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهروز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهروز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کشاورز، نام چند شخصیت تاریخی

خوب، گران‌بها، درست، پسندیده، شایسته، زیبا

ستاره صبح، نام هشتاد‌ و ششمین سوره قرآن کریم

منسوب به رام، شاد و خوشحال

باد ملایم، مقام و منزلت

ترکیب دو اسم محمد و کریم (ستوده و بخشنده)

دارنده‌ی جلوه‌ آفتاب و كسی كه تابش مهر دارد، نام یکی از پادشاهان كابل

زيبا روی شاد و خرم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید