بهجت

شوق، شادمانی، زیبایی، رونق، تازگی، خوشرنگی، نشاط

جنسیت اسم بهجت

دختر

بهجت به انگلیسی

behjat

تعداد بهجت ها در ایران

89,160

تلفظ بهجت به فارسی

بِهجَت

ریشه اسم بهجت

عربی

تلفظ بهجت به انگلیسی

/be(a)hjat/

رنگ اسم بهجت

سبز

ابجد اسم بهجت

410

ابجد وسیط اسم بهجت

14

ابجد صغیر اسم بهجت

14

درباره نام بهجت

بهجت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بهجت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بهجت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 89,160 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بهجت

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم بهجت و معنی اسم بهجت

ریشه اسم بهجت

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهجت عربی می باشد و تلفظ بهجت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهجَت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /be(a)hjat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهجت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهجت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهجت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بهجت در لغت نامه دهخدا:
شادمانی و تازگی. سرور و شادی و شادمانی : آن ولایات دیگر بار بهجت ملک و روای سلطنت او آراسته گشت. شادمان شدن. زیبایی و خوبی.خوبی دیدار. زیبایی : یکی از متعلمان کمال بهجتی داشت و طیب لهجتی. آفتاب رحمت قمرسریر کیوان منزلت مشتری خمیر ناهید بهجت.
- پربهجت ؛ با شادمانی زیاد و سرور بسیار.

معنی اسم بهجت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. شادمانی؛ سُرور.
۲. خرمی؛ شادابی.
۳. خوبی.
۴. تازگی.

معنی اسم بهجت در فرهنگ فارسی معین:
۱ - شادمان شدن . ۲ - زیبایی . ۳ - سرور، شادی .

معنی اسم بهجت در ثبت احوال

شادماني، نشاط.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهجت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهجت عدد " 410 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهجت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهجت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهجت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهجت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و مهران (ستوده و دارنده مهر)

ماه ناز، زیبای نازنین، آن‌که چون ماه ناز و زیباست

ترکیب دو اسم نازنین و نرگس (با ارزش و گلی خوشبو)

خوشبخت، سعید، نام استاد رودکی در موسیقی

ترکیب دو اسم معید و رضا (باتجربه و خشنود)

رئیس، رهبر

ستاره صبح، نام هشتاد‌ و ششمین سوره قرآن کریم

مرد، نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید