بصیرت

بینایی، آگاهی، زیرکی

جنسیت اسم بصیرت

دختر

بصیرت به انگلیسی

basirat

تعداد بصیرت ها در ایران

1,278

تلفظ بصیرت به فارسی

بَصيرت

ریشه اسم بصیرت

عربی

تلفظ بصیرت به انگلیسی

/basirat/

رنگ اسم بصیرت

قرمز

ابجد اسم بصیرت

702

ابجد وسیط اسم بصیرت

30

ابجد صغیر اسم بصیرت

9

درباره نام بصیرت

بصیرت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بصیرت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بصیرت که در انگلیسی به صورت basirat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,278 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بصیرت

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم بصیرت و معنی اسم بصیرت

ریشه اسم بصیرت

همانطور که گفتیم ریشه اسم بصیرت عربی می باشد و تلفظ بصیرت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَصيرت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /basirat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بصیرت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بصیرت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بصیرت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آگاهی، بینایی، بینش، دانایی، روشن بینی، زیرکی، عاقبت بینی، مال اندیشی، نهان بینی، هوش یاری

معنی اسم بصیرت در لغت نامه دهخدا:
بینایی، دانایی، زیرکی، هوشیاری، بینایی دل یعنی دانایی و زیرکی، یقین، دید، دیدار، بینش، آگاهی، چشم خرد، چشم عقل، چشم دل

معنی اسم بصیرت در فرهنگ معین:
۱. بینش، بینایی ۲. روشن بینی ۳. دانایی

معنی اسم بصیرت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بینش، بینایی ۲. (مجاز) دانایی ۳. (مجاز) زیرکی ۴. (مجاز) عقل ۵. (مجاز) شاهد، حجت

معنی اسم بصیرت در ثبت احوال

۱- بينايي؛ ۲- (به مجاز) آگاهي داشتن از امري و جزئيات آن را در نظر داشتن، آگاهي و دانايي؛ ۳- (در تصوف) نيروي باطني كه سالك با آن حقايق و باطن امور و اشيا را در مي يابد.

حروف ابجد و طالع بینی نام بصیرت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بصیرت عدد " 702 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بصیرت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بصیرت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بصیرت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بصیرت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مادر پسران، لقب فاطمه‌ی کلابیه دومین همسر اميرالمؤمنين علی (ع) و مادر حضرت عباس‌ (ع)

آگاه، هوشیار، زرنگ

منتخب، برگزیده، آن‌كه گل می‌چيند

ترکیب دو اسم محمد و رئوف (ستوده و بسیار مهربان)

گیاهی علفی، کاشتنی، و معطر از خانواده نعناع، هر گیاه خوشبو

بی تا، کمیاب، نام نوعی گل

گل چهره، آنکه سیمایی چون گل دارد، زیباروی

راز بزرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید