بسام

بسیار تبسم کننده، خوشرو، خندان، گشاده روی

جنسیت اسم بسام

پسر

بسام به انگلیسی

bassam

تعداد بسام ها در ایران

1,368

تلفظ بسام به فارسی

بَسام

ریشه اسم بسام

عربی

تلفظ بسام به انگلیسی

/bassām/

رنگ اسم بسام

صورتی

ابجد اسم بسام

103

ابجد وسیط اسم بسام

7

ابجد صغیر اسم بسام

13

درباره نام بسام

بسام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بسام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بسام که در انگلیسی به صورت bassam نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,368 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بسام

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم بسام و معنی اسم بسام

ریشه اسم بسام

همانطور که گفتیم ریشه اسم بسام عربی می باشد و تلفظ بسام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَسام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bassām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بسام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بسام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بسام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بسام در لغت نامه دهخدا:
بسیار تبسم کننده، خندان و شکفته، خندنده، خنده رو، خوشرو، نام جد ابوالحسن علی بن محمدبن منصور بن نصربن بسام، شاعر مشهور بسامی از مردم بغداد

معنی اسم بسام در فرهنگ فارسی:
کورد معاصر یعقوب ابن لیث، از قدیمترین شاعران فارسی گوی پس از اسلام، بسیارخندان، خنده رو، گشاده رو

معنی اسم بسام در فرهنگ معین:
خندان، گشاده رو

معنی اسم بسام در فرهنگ فارسی عمید:
بسیارخندان، خنده رو، گشاده رو

معنی اسم بسام در ثبت احوال

۱- بسيار تبسم كننده، خوشرو، خندان، گشاده روي؛ ۲- (اَعلام) يكي از شاعران فارسي گوي پس از اسلام در زمان يعقوب بن ليث.

حروف ابجد و طالع بینی نام بسام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بسام عدد " 103 " و ابجد وسیط " 7 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بسام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم بسام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بسام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بسام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای نامی زیبا چون گل، لطیف، زیبا

آن که موجب استواری و استحکام دین است

نام برادر داريوش و پسر ويشتاسپ، افزایش یابنده، افزوده

زندگی

ترکیبی از دو اسم محمد و طاهر (ستوده و پاک)

دختر سفيد روی

آشکار و هویدا

(به مجاز) کسی که بهتر، خوب‌تر و زیباتر است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید