بسامه

مونث بسام، زن خنده رو

جنسیت اسم بسامه

دختر

بسامه به انگلیسی

bassame

تعداد بسامه ها در ایران

354

تلفظ بسامه به فارسی

بَسامه

ریشه اسم بسامه

عربی

تلفظ بسامه به انگلیسی

/bassāme/

رنگ اسم بسامه

بنفش

ابجد اسم بسامه

108

ابجد وسیط اسم بسامه

12

ابجد صغیر اسم بسامه

18

درباره نام بسامه

بسامه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بسامه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بسامه که در انگلیسی به صورت bassame نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 354 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بسامه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم بسامه و معنی اسم بسامه

ریشه اسم بسامه

همانطور که گفتیم ریشه اسم بسامه عربی می باشد و تلفظ بسامه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَسامه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bassāme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بسامه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بسامه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بسامه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث بسام
بسام: بسیار تبسم کننده، خوشرو، خندان، گشاده روی

معنی اسم بسامه در ثبت احوال

(مؤنث بَسام)

حروف ابجد و طالع بینی نام بسامه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بسامه عدد " 108 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بسامه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بسامه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بسامه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بسامه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکافنده، گشاینده، بسیار دانا

مانند در و گوهر، (به مجاز) گران بها و ارزشمند

متمدن، شهرنشین

بافهم، باشعور، فهمیده

(به مجاز) دوست داشتنی، خوشایند، زیبا، گرامي، عزيز، خوش سخن و دلنشین

شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

آن که بوی گل می دهد

منسوب به رام، مأنوس، موافق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید